Polskie Radio
Section05
Moskwa

Demonstracje opozycji w Rosji. Zatrzymano ponad 250 osób

W 27 miastach Federacji Rosyjskiej demonstrowała opozycja. Łącznie w protestach wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób. – Były to demonstracje solidarności z programem wyborczym Aleksieja Nawalnego i samym Nawalnym, który od kilku dni przebywa w moskiewskim areszcie – mówił w PR24 korespondent Polskiego Radia Maciej Jastrzębski.
Zobacz więcej na temat:  Moskwa Rosja opozycja protest Aleksiej Nawalny Maciej Jastrzębski

Opozycja szykuje protesty, Nawalny pozostaje w areszcie

Policja w Moskwie przeprowadziła w piątek, w przeddzień protestów zapowiedzianych przez opozycjonistę Aleksieja Nawalnego, rewizje w sztabie polityka. Również w piątek sąd odrzucił apelację Nawalnego od kary 20 dni aresztu, na który skazano go w poniedziałek. W Świecie w Powiększeniu rozmowa z Katarzyną Chimiak z ruchu „Za wolną Rosję”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Moskwa Aleksiej Nawalny Petersburg protest

"Rosjanie próbują wpływać na ruchy separatystyczne"

„Nie ukrywam, że jesteśmy bardzo zaniepokojeni sytuacją w Hiszpanii” – powiedział Władimir Putin, przyjmując na Kremlu list uwierzytelniający od nowego hiszpańskiego ambasadora w Moskwie. Od kilku dni w hiszpańskich mediach pojawiają się doniesienia o zaangażowaniu Rosji w kampanię niepodległościową Katalonii. O sprawie z perspektywy Rosji mówił korespondent Polskiego Radia w Moskwie Maciej Jastrzębski.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Władimir Putin Moskwa Kreml katalonia

Katastrofa samolotu An-2. Dwie osoby nie żyją

Na podmoskiewskim lotnisku Bałaszycha podczas pokazów lotniczych doszło do katastrofy rosyjskiego dwupłatowca An-2, który zawadził skrzydłem o ziemię i rozbił się na oczach widzów. Zginął pilot i obecny na pokładzie fotoreporter. Według źródła w służbach ratowniczych, na które powołuje się agencja TASS, najbardziej prawdopodobną przyczyną katastrofy był błąd pilota.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wypadek lotnictwo Moskwa

Rosja: Wizyta sekretarza stanu Watykanu

Rosja i Watykan będą wspólnie wspierać pokojowe uregulowanie konfliktów na świecie. W Moskwie rozmawiali na ten temat szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow i sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin. Jednocześnie watykański sekretarz stanu oświadczył, że stosunki rosyjsko-watykańskie są obecnie na bardzo wysokim poziomie. W Świecie w Powiększeniu relacja Macieja Jastrzębskiego, korespondenta Polskiego Radia w Moskwie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Watykan Moskwa Siergiej Ławrow