Polskie Radio
Section05
Niemcy

"Żądanie reparacji skomplikuje życie Angeli Merkel"

Gośćmi Debaty Poranka byli Mariusz Gierej z „mPolska24.pl” i Jacek Liziniewicz z „Gazety Polskiej Codziennie”. Publicyści w Polskim Radiu 24 mówili m.in. o kwestii roszczeń reparacyjnych, wysuwanych przez Warszawę w stosunku do Berlina. O zasadnośći polskich roszczeń wobec Niemiec mówił w PR24 także historyk Piotr Dmitrowicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reparacje wojenne Niemcy II wojna światowa Jarosław Kaczyński PiS Sejm Platforma Obywatelska Nowoczesna

Nord Stream I utrudni rozwój polskich portów? Komentarz

– Nord Stream I ogranicza rozwój portów w Szczecinie i Świnoujściu – mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Stępiński z BiznesAlert.pl. W ostatnich dniach Wyższy Sąd Administracyjny w Hamburgu odrzucił apelację złożoną przez Zespół Portów Świnoujście-Szczecin, w której polska firma domagała się wkopania niewielkiego odcinka gazociągu w dno morza.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 gazociąg północny Niemcy Rosja

Trybunał w Norymberdze - rozliczenie z nazizmem

8 sierpnia 1945 cztery mocarstwa okupujące Niemcy powołały Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze w celu ukarania zbrodniarzy wojennych. Oskarżonym postawiono cztery główne zarzuty: udział w spisku w celu popełnienia zbrodni międzynarodowej, zbrodnie przeciwko pokojowi, zbrodnie wojenne, zbrodnie przeciwko ludzkości. Wyroki zapadły 1 października 1946.
Zobacz więcej na temat:  faszyzm HISTORIA Holokaust II wojna światowa III Rzesza Niemcy Norymberga