Polskie Radio
Section05
Nowoczesna

"PO dąży do pewnej wspólnoty programowej z Nowoczesną"

„Przeniesienie przez rząd Donalda Tuska obligacji skarbowych z filara kapitałowego do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych było błędem. Platforma odbuduje filar kapitałowy w systemie emerytalnym” – zapowiedział podczas sobotniej konwencji w Łodzi szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. O ekonomicznych skutkach propozycji PO mówił w audycji Gorący Temat były wiceminister finansów Cezary Mech.
Zobacz więcej na temat:  ubezpieczenia emerytura Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna Nowoczesna OFE

"Zjednoczona opozycja ma szansę wygrać z PiS"

– Zjednoczona opozycja ma szansę wygrać z PiS. I będzie wygrywała – mówił w Rozmowie PR24 Michał Szczerba z Platformy Obywatelskiej. Według jednego z sondaży, koalicja partii Ryszarda Petru i Grzegorza Schetyny pozwoliłaby opozycji na zwycięstwo w najbliższych wyborach parlamentarnych. W Polskim Radiu 24 również komentarz Radosława Lubczyka z Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska opozycja Nowoczesna sondaże wybory parlamentarne

"To nie byłaby koalicja z miłości"

– To byłaby koalicja z rozsądku, nie z miłości. Nie możemy oddać PiS-owi samorządów – mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer. Wiceprzewodnicząca Nowoczesnej w ten sposób odniosła się do doniesień dotyczących potencjalnej współpracy swojego ugrupowania z Platformą Obywatelską, w trakcie przyszłorocznych wyborów samorządowych.
Zobacz więcej na temat:  Nowoczesna polityka Platforma Obywatelska reprywatyzacja dzika reprywatyzacja Hanna Gronkiewicz-Waltz

"Żadna władza nie potrafiła sobie poradzić z reprywatyzacją"

– Wierzę, że Hanna Gronkiewicz-Waltz da się przekonać i podzieli się z komisją weryfikacyjną swoją wiedzą i przemyśleniami na temat tego, dlaczego doszło do „dzikiej” reprywatyzacji – mówił w Rozmowie PR24 Paweł Rabiej z Nowoczesnej. Gościem programu była także Justyna Samolińska z partii Razem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Hanna Gronkiewicz-Waltz Paweł Rabiej Nowoczesna partia Razem Warszawa reprywatyzacja dzika reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna

"Trudno będzie sprawiedliwie zamknąć powojenne krzywdy"

Gościem audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka był Paweł Rabiej. Członek komisji weryfikacyjnej na naszej antenie odniósł się do przedstawionej niedawno przez wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej. – Ta propozycja w dużym stopniu uwzględnia postulaty, które rok temu przedstawiała Nowoczesna – komentował.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna Paweł Rabiej dzika reprywatyzacja duża ustawa reprywatyzacyjna Nowoczesna Patryk Jaki

Czy Polakom potrzebny jest łatwiejszy dostęp do broni?

Sejm zajął się projektem noweli ustawy o broni i amunicji przygotowanej przez grupę posłów Kukiz'15. - Polacy mają prawo do tego, by decydować o tym, w jaki sposób będą się bronić przed agresją - tłumaczył w radiowej Trójce Marek Jakubiak reprezentujący wnioskodawców. - Nam nie jest to potrzebne, badania pokazują, że to nie zwiększa bezpieczeństwa - ripostował Paweł Pudłowski z Nowoczesnej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Nowoczesna reformy Marek Jakubiak Kukiz'15 broń

"Żądanie reparacji skomplikuje życie Angeli Merkel"

Gośćmi Debaty Poranka byli Mariusz Gierej z „mPolska24.pl” i Jacek Liziniewicz z „Gazety Polskiej Codziennie”. Publicyści w Polskim Radiu 24 mówili m.in. o kwestii roszczeń reparacyjnych, wysuwanych przez Warszawę w stosunku do Berlina. O zasadnośći polskich roszczeń wobec Niemiec mówił w PR24 także historyk Piotr Dmitrowicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reparacje wojenne Niemcy II wojna światowa Jarosław Kaczyński PiS Sejm Platforma Obywatelska Nowoczesna