Polskie Radio
Section05
PIT 2016

Na uldze na dzieci oszczędzą też rodzice z niskim podatkiem

4,5 mln rodziców korzysta w rocznym PIT z ulgi na dzieci. Średnio to oszczędność rzędu półtora tysiąca złotych. W kolejnym materiale „PIT Last Minute” Tax Care przypomina, że na zwrot pieniędzy mogą liczyć też pary po rozwodzie, a także rodzice, których podatek jest niższy niż sama ulga. W drugim przypadku o kwocie zwrotu decydują zapłacone składki ZUS i składki zdrowotne.
Zobacz więcej na temat:  PIT 2016 podatki dzieci

PIT: kończy się czas na rozliczenie przez urząd skarbowy

Jeszcze przez  tydzień podatnicy mogą skorzystać z pomocy urzędów skarbowych przy wypełnianiu deklaracji rocznych. W ubiegłym roku z takiej możliwości skorzystało ponad 300 tys. osób. W tym roku może być ich znacznie więcej, dzięki nowym funkcjonalnościom usługi PIT PFR. Usługa ta jest dostępna dla wszystkich rozliczających się poprzez PIT-37, czyli w skali kraju dla 13 mln osób.
Zobacz więcej na temat:  PIT 2016 pit podatki rozliczenie podatków rozliczenie roczne

Rewolucja w PIT? Nowe ułatwienie dla podatników

Początek wiosny to tradycyjnie czas rozliczeń z urzędem skarbowym. W tym roku na złożenie deklaracji podatkowej mamy czas do 2 maja. Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, został zatem niecały miesiąc na wypełnienie PIT. Na pocieszenie można dodać, że w tym roku podatnicy mogą skorzystać z nowego ułatwienia, które pomoże szybciej uporać się z tym obowiązkiem.
Zobacz więcej na temat:  PIT 2016 pit podatki rozliczenie podatków rozliczenie roczne Justyna Golonko Błażej Prośniewski Dominik Olędzki