Polskie Radio
Section05
POLSKA

Warszawa: kamienica oddana zmarłemu 50 lat wcześniej

Kamienicę przy Joteyki 13 w Warszawie oddano w zarząd współwłaścicielowi, który nie żył od 50 lat. Jego kuratorem w 2008 roku ustanowiono córkę ówczesnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego. Jan Śpiewak z "Wolnego Miasta Warszawa" mówi o skandalu. Mecenas, który składał wniosek o ustanowienie kuratora, twierdzi niatomiast, że nie wiedział iż Aleksander Piekarski zmarł 50 lat wcześniej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna

Czy PiS wie, jak zażegnać konflikt z rezydentami?

– Myślę, że nieobecność w tym studiu pana ministra Radziwiłła (miał być gościem audycji "Puls Trójki" – przyp. red.) najlepiej świadczy o tym, że mamy pomysł, jak zażegnać konflikt z rezydentami – mówi Joanna Kopcińska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  lekarz protest Ministerstwo Zdrowia POLSKA Elżbieta Radziszewska Konstanty Radziwiłł Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość

Sprawa nieruchomości przy ul. Joteyki 13 pod lupą prokuratury

Od sierpnia br. Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo dotyczące reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Joteyki 13 - podała w czwartek Prokuratura Krajowa. Postępowanie dotyczy możliwego przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków służbowych z lat 2008-2010 przez działających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej na rzecz spadkobierców nieruchomości, urzędników Samorządowego Kolegium Odwoławczego (SKO) w Warszawie oraz urzędników m.st. Warszawy, w tym - w b. Biurze Gospodarki Nieruchomościami. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Śpiewak reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna

Rząd zwiększy nakłady na służbę zdrowia do 6 procent PKB

Do 2025 roku nakłady na służbę zdrowia mają wzrosnąć do 6 procent PKB. Komitet Stały Rady Ministrów przyjął projekt ustawy w tej sprawie - poinformował minister Henryk Kowalczyk - szef Komitetu Stałego. Wzrost nakładów na służbę zdrowia ma następować stopniowo od przyszłego roku. Obecnie w budżecie na służbę zdrowia przeznaczonych jest 4,7 procent PKB.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie służba zdrowia Konstanty Radziwiłł