Polskie Radio
Section05
Paweł Kukiz

Atak hakerski na "Nasz Dziennik". Kto i co chciał uzyskać?

W czwartek na portalu „Naszego Dziennika” opublikowany został tekst, w którym napisano, że lider Kukiz’15 Paweł Kukiz wystosował list do prezydenta Andrzeja Dudy, nawołując go do usunięcia wojsk amerykańskich z terenu Polski. „Nasz Dziennik” wydał oświadczenie, w którym poinformował, że stał się obiektem ataku hakerskiego. Usunięto też nieprawdziwą wypowiedź Pawła Kukiza. W Polskim Radiu 24 komentarze Piotra Falkowskiego z „Naszego Dziennika” i dr Adama Lelonka z Centrum Analiz Propagandy i Dezinformacji.
Zobacz więcej na temat:  hakerzy Nasz Dziennik Paweł Kukiz Andrzej Duda NATO atak hakerów

"Być może prezydent pomyślał przez chwilę o Polsce"

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że zawetuje ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Podpisze zaś ustawę o ustroju sądów powszechnych. Zapowiedział, że w ciągu dwóch miesięcy opracuje własne projekty zawetowanych ustaw. O decyzji Andrzeja Dudy w Debacie Dnia dyskutowali Wojciech Wybranowski (Do Rzeczy) i Marcin Celiński (Liberte).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reforma sądownictwa pr24 reforma sądownictwa Sąd Najwyższy krs prezydent Andrzej Duda Marcin Celiński PiS Paweł Kukiz

"Kukiz’15 jest zarówno szansą, jak i zagrożeniem dla PiS"

Piotr Liroy-Marzec został wykluczony z Klubu Poselskiego Kukiz '15. Powodem jest  podejrzenie, dotyczące jego kontaktów z osobami, które mogą być zamieszane w aferę reprywatyzacyjną. Poseł Marzec wskazuje, że nie do końca rozumie argumenty zawarte w oświadczeniu. Zapowiedział, że będzie teraz posłem niezrzeszonym, a do Kukiz’15 wracać nie zamierza. Sytuację w Polskim Radiu 24 komentował prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  Kukiz'15 Liroy Paweł Kukiz Kazimierz Kik PiS

Andrzej Duda: referendum ws. uchodźców przy okazji wyborów

Prezydent rozpoczyna konsultacje w sprawie planowanego na 11 listopada przyszłego roku referendum konstytucyjnego. Andrzej Duda w czwartek spotka się z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim i marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim, a w poniedziałek z Pawłem Kukizem i przedstawicielami jego ugrupowania. 
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda referendum konstytucja Marek Kuchciński Stanisław Karczewski Paweł Kukiz uchodźcy

"Winę za śmierć w komisariacie ponosi cała elita polityczna"

– Problem z policją nie jest personalny, ale strukturalny. Ze względu na konstrukcję instytucji dochodzi do takich sytuacji – mówił w audycji Jeden na Jednego Paweł Kukiz, lider Kukiz ’15. Gość odniósł się do śledztwa w sprawie śmierci Igora Stachowiaka. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów w maju ubiegłego roku na rynku we Wrocławiu. W komisariacie został kilkakrotnie rażony paralizatorem, wkrótce zmarł.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz Paweł Kukiz policja bezpieczeństwo konstytucja Wrocław PiS Platforma Obywatelska

Poseł Kukiz'15: gabinety polityczne to fabryka Misiewiczów

Paweł Kukiz ujawnił list, skierowany do niego 29 grudnia 2016 roku, przez ministra obrony narodowej. Antoni Macierewicz oskarżył w nim adresata o to, że wpisuje się w kampanię nienawiści przeciwko Bartłomiejowi Misiewiczowi. – Nadszedł czas, by pokazać w jak dziwny sposób podchodzi do swojego podwładnego minister Macierewicz – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Piotr Apel z Kukiz’15.
Zobacz więcej na temat:  Kukiz'15 Piotr Apel Antoni Macierewicz Bartłomiej Misiewicz Paweł Kukiz Ministerstwo Obrony Narodowej