Polskie Radio
Section05
Paweł Lisicki

"Nie marnujmy naszych szans po wyborach"

– Angela Merkel jest bardziej niż przeciętny europejski polityk wrażliwa na imperializm Władimira Putina i zapewne podtrzyma kurs swojej polityki, szczególnie jeśli jej aliantem będzie FDP – mówił w Trójce eurodeputowany Michał Kazimierz Ujazdowski. Dodał, że kanclerz jest za integeracją całej UE, a nie tylko strefy euro, co leży w interesie Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Niemcy Paweł Lisicki Kazimierz Michał Ujazdowski relacje polsko-niemieckie

Rewolucja luterańska – na styku religii i polityki

31 października 1517 roku augustiański mnich i profesor teologii Marcin Luter, zgodnie z ówczesnym zwyczajem, ogłosił lub przybił do drzwi kościoła zamkowego w Wittenberdze 95 tez, które dotyczyły nadużyć w Kościele Zachodnim, związanymi ze sprzedażą odpustów. Ogłoszenie nie od razu zmieniło kościelną rzeczywistość. Wystąpienie Wittenberskiego Reformatora wpisywało się w pasmo długich dążeń do odnowy religijnej europejskiego chrześcijaństwa. O działaniach teologa w audycji Wszystko Jest Historią mówił Paweł Lisicki, autor książki „Luter. Ciemna strona rewolucji”.
Zobacz więcej na temat:  Kościół Marcin Luter Paweł Lisicki religia Niemcy protestantyzm

Jakubiak o Moody's: a co z produktem narodowym brutto?

- Bardzo mnie cieszy dobry humor rządzących, że Moody’s pokazuje, że przepływy finansowe w Polsce się zwiększają, że PKB rośnie – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" poseł Kukiz’15, który komentował przyznanie premier Beacie Szydło w Forum w Krynicy tytułu człowieka roku m.in. za to jak funkcjonuje polska gospodarka. Dwa dni temu agencja ratingowa Moody's zmieniła prognozę wzrostu naszej gospodarki z 3,2 na 4,3 PKB.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Jakubiak Beata Szydło Kukiz'15 Paweł Lisicki

Prezydent chce zmian w ustawie o KRS

Sejm zdecydował, że przejdzie do II czytania projektu ustawy o Sądzie Najwyższym jeszcze dziś. Prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. To najważniejsze tematy, które skomentowaliśmy w audycji Podsumowanie Dnia w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sąd Najwyższy PiS reforma sądownictwa reforma sądownictwa pr24 Sejm prezydent Andrzej Duda Artur Wdowczyk Paweł Lisicki krs