Polskie Radio
Section05
Piotr Gliński

Dyskusja w Sejmie o liście szefa Ringier Axel Springer

Polski MSZ interweniował w sprawie listu szefa niemiecko-szwajcarskiego koncernu Ringier Axel Springer do polskich dziennikarzy pracujących w tym wydawnictwie. Rozmawiali o tym wiceministrowie spraw zagranicznych obu krajów - poinformował na posiedzeniu sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  axel springer Sejm MSZ Jan Dziedziczak Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

"Donald Tusk nie dał nam szansy na inną decyzję"

Unijni przywódcy decydują w Brukseli o wyborze szefa Rady Europejskiej. O pozostanie na tym stanowisku ubiega się Donald Tusk, choć polski rząd chce, by funkcję tę objął Jacek Saryusz-Wolski. – Nie ma zgody na to, by przewodniczący Rady w sposób łamiący zasadę neutralności politycznej, ingerował w wewnętrzne sprawy państwa i atakował demokratycznie wybrany rząd – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego.
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach Donald Tusk Piotr Gliński Rada Europejska Unia Europejska Jacek Saryusz-Wolski abonament rtv media publiczne

"Wysokość nowego abonamentu poznamy w 2018 roku"

- Najprawdopodobniej w przyszłym roku podamy wysokość nowego abonamentu. Wczoraj złożyliśmy do prac rządowych nowelizację ustawy o opłatach abonamentowych, która ma poprawić sytuację finansowania mediów publicznych. To tzw.mała ustawa abonamentowa. Duża ustawa, mam nadzieje, wejdzie w życie od przyszłego roku – stwierdził w "Sygnałach dnia" wicepremier i minister kultury Piotr Gliński.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gliński POLSKA Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gociek

Rząd przyjął Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

Rząd na wtorkowym posiedzeniu przyjął uchwałę w sprawie Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, zwanej potocznie planem Morawieckiego. Poinformował o tym na konferencji prasowej wicepremier oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, który przewodniczył pracom rady ministrów pod nieobecność premier Beaty Szydło.
Zobacz więcej na temat:  polityka Mateusz Morawiecki Plan Morawieckiego Piotr Gliński Beata Szydło

Wicepremier Piotr Gliński stawia na politykę historyczną

Jednym z głównych zadań polityki historycznej ministerstwa kultury jest kontynuacja budowy sieci muzeów – mówił minister kultury Piotr Gliński, na konferencji prasowej z premier Beatą Szydło, która odbyła się w ramach tzw. przeglądu ministerstw. – Ważnym elementem polityki historycznej jest również powołanie Ośrodka Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego – dodawał wicepremier. W Polskim Radiu 24 o priorytetach resortu kultury mówili Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej Codziennie", Andrzej Stankiewicz z portalu "Onet.pl" i Marek Król, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rząd Beaty Szydło Beata Szydło polityka historyczna