Polskie Radio
Section05
Piotr Gliński

Muzeum Sprawiedliwych spod Auschwitz

Przedstawiciele najwyższych władz państwowych, pracownicy muzeum oraz bliscy byłych więźniów uczestniczyli w Oświęcimiu w obchodach 77. rocznicy pierwszego transportu do obozu Auschwitz. 14 czerwca jest obchodzony Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Zagłady.
Zobacz więcej na temat:  Auschwitz Auschwitz rocznica Beata Szydło Piotr Gliński muzeum Paweł Pawlica Oświęcim HISTORIA historia Polski II wojna światowa

Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2016. Znamy laureatów

Na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono nagrody w konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2016. Sybillę w kategorii "Wystawy historyczne i archeologiczne" otrzymała wystawa stała w Muzeum Narodowym w Szczecinie - Centrum Dialogu "Przełomy". Opowiadali o niej w Polskim Radiu 24 jej twórcy - Piotr Wysocki i Roman Kaczmarczyk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 muzeum Szczecin Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński

Kondycja społeczeństwa obywatelskiego w Polsce jest średnia

- W Polsce jest bardzo dużo wymiarów dysfunkcji w obszarze społeczeństwa obywatelskiego i dlatego przygotowaliśmy projekt reform. Chcemy wprowadzić różnego typu mechanizmy, które wywołują krytykę, ale wydają mi się konieczne – powiedział w audycji Gorący Temat wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Polska Wielki Projekt Instytut Adama Mickiewicza