Polskie Radio
Section05
Polonia

Nowa akcja konsulatu RP w Londynie „Czytam po polsku”

Tysiące wyprawek czytelniczych z książką Juliana Tuwima trafią w ręce najmłodszych Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Jest to nowa akcja konsulatu RP w Londynie „Czytam po polsku”, która ma zachęcić ich do czytania polskich książek. Na temat tego przedsięwzięcia mówiliśmy w audycji „Polacy w świecie”.
Zobacz więcej na temat:  Polonia Londyn Wielka Brytania książki dla dzieci Polacy za granicą dzieci

Dzień Polaków w Kazachstanie

Plenerowym koncertem w centrum Astany, stolicy Kazachstanu, zakończył się Dzień Polaków w tym kraju. Był imprezą towarzyszącą wystawie światowej EXPO 2017. W wydarzeniu wzięła udział polska delegacja parlamentarno-rządowa pod przewodnictwem wicemarszałek Senatu Marii Koc. Więcej na temat obchodów tej uroczystości mówiliśmy w audycji „Polacy w świecie”.
Zobacz więcej na temat:  Polacy za granicą Polonia Kazachstan Expo 2017 Astana Anna Maria Anders

Białystok nie tylko na Podlasiu. Historia Polaków na dalekiej Syberii

Katorgi, łagry, czy przymusowe osiedlenia. Z tym najczęściej Polakom kojarzy się Syberia. Jednak wielu z naszych przodków wybrało się tam dobrowolnie, by na niezmierzonych połaciach ziemi zajmować się rolnictwem. Jedna z grup osiedleńców założyła wieś, którą nazwali Białystok. W audycji "Polacy w świecie" przedstawiliśmy losy miejscowości oraz jej mieszkańców.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polonia Syberia Białystok