Polskie Radio
Section05
Polskie Radio 24

„Małe historia rodzinne” Tomasza Białkowskiego

Trzy krótkie powieści składające się na „Małe historie rodzinne” Tomasza Białkowskiego stanowią różne odsłony ludzkich losów, naznaczonych z jednej strony prywatnymi traumami codzienności, a z drugiej - próbą wpłynięcia na mechanizmy społeczne, polityczne i budowanie tzw. Wielkiej Historii. Tomasz Białkowski opowiadał o nich w audycji Warto Czytać.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 literatura polska literatura książki

Prezydent powierzy Babiszowi misję utworzenia nowego rządu

Partia miliardera Andreja Babisza - ANO - zwyciężyła w piątkowo-sobotnich wyborach parlamentarnych w Czechach. Dobre wyniki odnotowały także ugrupowania antysystemowe - Partia Piratów i skrajnie prawicowa SPD. Rządzący do tej pory socjaldemokraci ponieśli porażkę. Wyniki wyborów komentowała wysłanniczka Polskiego Radia w Czechach Magdalena Skajewska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Czechy wybory parlamentarne Magdalena Skajewska

"To już protest wszystkich pracowników medycznych"

- Ci młodzi ludzie – lekarze rezydenci – mają już swoje rodziny, kredyty do spłacenia, też żyją w tym społeczeństwie. Nie można ich traktować na poziomie płacy minimalnej, bo dochodzili do swojego zawodu przez 7 lat nauki po uzyskaniu pełnoletności – powiedział w Polskim Radiu 24 Roman Badach-Rogowski ze Związku Ratowników Medycznych. Odniósł się w ten sposób do trwających protestów rezydentów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 protest lekarz

Nuncjusz apostolski przekazał abp. Jędraszewskiemu paliusz

Zakończyła się Msza Święta podczas której nastąpiło nałożenie paliusza ks. abp. Markowi Jędraszewskiemu. Dokonał tego nuncjusz apostolski w Polsce Salvatore Pennacchio. Uroczystość miała miejsce w Bazylice archikatedralnej św. Stanisława i św. Wacława na Wawelu. O mszy, w której udział wzięli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z małżonką i premier Beata Szydło, mówił wysłannik Polskiego Radia Mariusz Pieśniewski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kościół katolicki papież Franciszek Jan Paweł II

Jak bronić się przed rosyjską propagandą i dezinformacją?

W dniach 13-15 października 2016 roku w Wojnowicach koło Wrocławia odbyła się XIII konferencja pt. Polska Polityka Wschodnia. Niemal 100 ekspertów zastanawiało się nad tym, jak powinna wyglądać polska polityka  względem państw byłego ZSRR oraz jak działa w Rosji propaganda i dezinformacja. Gośćmi audycji 7 Dni Wschód byli Katarzyna Chimiak ze Stowarzyszenia Za Wolną Rosję i Paweł Burski z portalu Eastbook.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja propaganda media dezinformacja

„Rosyjska wojna hybrydowa - wpływy rosyjskiej propagandy"

- Mamy świetnie zidentyfikowane źródła i cele rosyjskiej polityki zagranicznej wobec nas i rosyjskiej propagandy i dezinformacji. Możemy skutecznie, choć nie całkowicie, starać się minimalizować te wpływy w naszym kraju, ale musimy zwiększać świadomość społeczeństwa polskiego (...) – tłumaczyła Marta Kowalska podczas transmitowanej przez Polskie Radio debaty „Rosyjska Wojna hybrydowa - wpływy rosyjskiej propagandy”. Uczestniczyli w niej także Katarzyna Chimiak (Za wolną Rosję) oraz Piotr Pogorzelski (Polskie Radio).
Zobacz więcej na temat:  Kreml Rosja propaganda wojna hybrydowa Ministerstwo Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski Władimir Putin Polskie Radio 24