Polskie Radio
Section05
Polskie Radio 24

"Adam Bodnar powinien podać się do dymisji"

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar przeprosił za swoją wypowiedź dotyczącą współuczestnictwa narodu polskiego w Holokauście. Bodnar wyraził ubolewanie i podtrzymał, iż wśród Polaków także były osoby popełniające zbrodnie na Żydach. Wypowiedź rzecznika komentowali w audycji Gorący Temat założyciel Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski i Marcin Makowski z Do Rzeczy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adam Bodnar Holokaust Niemcy II wojna światowa

36. Festiwal Debiutów. "Najważniejsze jest w imię czego"

Do 24 czerwca trwa 36. Festiwal Debiutów "Młodzi i Film" - najważniejsza impreza prezentująca dokonania młodych polskich twórców filmowych. O wydarzeniu i twórczości młodych artystów rozmawiali w audycji Trendy Kultury dyrektor artystyczny festiwalu Janusz Kijowski oraz twórcy i aktorzy konkursowych debiutanckich filmów – reżyserki Michalina Musielak i Katarzyna Łęcka oraz scenarzysta Paweł Dobrzycki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 festiwal filmowy kino Janusz Kijowski

ME U-21: Polska-Anglia. Kolejny mecz o wszystko

Polscy piłkarze, uczestniczący w młodzieżowych mistrzostwach Europy, po dwóch meczach grupowych mają na swoim koncie zaledwie jeden punkt. Najpierw przegrali ze Słowacją 1:2, a w poniedziałek zremisowali ze Szwecją 2:2.W czwartek, na zakończenie fazy grupowej, Polska zagra z Anglią w Kielcach. O szansach polskiej drużyny mówił w audycji Magazyn Sportowy Paweł Gołaszewski z tygodnika Piłka Nożna.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24

Amber Gold: pieniądze wyjaśnią, dlaczego łamano procedury

- W sprawie Amber Gold należy iść drogą pieniędzy i odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie są pieniądze z Amber Gold. Jeśli prześledzimy sprawy finansowe - a pieniądze nie kłamią - to rozwiążemy aferę Amber Gold i dojdziemy do ludzi, którzy się naprawdę wzbogacili – powiedział w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy Telewizji Polskiej Witold Gadowski. Odniósł się w ten sposób do przesłuchania Michała Tuska przed sejmową komisją śledczą.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Amber Gold Agencja Wywiadu służby specjalne Sejm komisja śledcza Witold Gadowski Donald Tusk

Michał Tusk przed komisją śledczą Amber Gold

Michał Tusk, syn b. premiera Donalda Tuska zeznawał w środę przed sejmową komisją śledczą ds. afery Amber Gold. Przyznał, że rekomendował kierownictwu OLT Express działania mające podważyć wiarygodność narodowego przewoźnika LOT-u. Potwierdził również, że jego ojciec ostrzegał go przed pracą w liniach lotniczych, należących do Amber Gold. Przesłuchanie Michała Tuska komentowali w Debacie Dnia Radosław Gruca (Fakt) i Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk Amber Gold komisja śledcza Jacek Liziniewicz Sejm Małgorzata Wassermann Roman Giertych LOT

Kreml: Rosja odpowie na amerykańskie sankcje

Rosja odpowie na amerykańskie sankcje – zapowiedział kremlowski doradca Jurij Uszakow. Najbliższy współpracownik prezydenta Władimira Putina oświadczył, że Moskwa pracuje nad wariantami sankcji odwetowych. We wtorek amerykańska administracja objęła sankcjami Rosjan i rosyjskie organizacje związane z anektowanym Krymem i pogrążonym w wojnie Donbasem. O sytuacji na linii Rosja-USA mówił w audycji Światowa Szachownica prof. Zbigniew Lewicki z Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Syria Kurdowie Rosja USA sankcje Władimir Putin