Polskie Radio
Section05
Polskie Radio 24

Rok rządów PiS. Plusy i minusy gabinetu Beaty Szydło

Mija rok od wyborów parlamentarnych, które wygrało Prawo i Sprawiedliwość. W połowie listopada minie rocznica zaprzysiężenia gabinetu Beaty Szydło. Niemal roczne rządy PiS podsumowali w Debacie Poranka politolog dr Andrzej Anusz (UKSW), Adrian Stankowski (Gazeta Polska Codziennie) i ekspert ds. wizerunku Andrzej Pomarański.
Zobacz więcej na temat:  Adrian Stankowski Andrzej Anusz PiS polityka POLSKA Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość rząd Beaty Szydło Sejm wybory parlamentarne 2015

Wybory w USA: Chicago – bastion demokratów

- Chicago to bastion demokratów. To miejsce, które politycznie znane jest z największych amerykańskich nazwisk – powiedział w programie Ameryka na rozdrożu Wojciech Cegielski. Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych odbędą się 8 listopada. Specjalny wysłannik Polskiego Radia w swojej przedwyborczej podróży po Stanach Zjednoczonych podąża śladami Hillary Clinton, kandydatki demokratów na prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  anteny wybory w USA Chicago Polskie Radio 24 USA Wojciech Cegielski Wojciech Cegielski w USA wybory prezydenckie w USA wybory w USA

Wiceprzewodnicząca Nowoczesnej krytycznie o rządzie

- Za trzy lata faktycznie będziemy mieć Polskę w ruinie, którą trzeba będzie odbudowywać nie tylko dlatego, że niewiele będzie się tu działo, bo nikt nie będzie tu inwestował, ale również jeśli chodzi o wizerunek międzynarodowy – powiedziała w programie 24 Pytania wiceprzewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Podsumowała w ten sposób roczne rządy PiS.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Lubnauer Nowoczesna PiS polityka POLSKA Polskie Radio 24 rząd Beaty Szydło dobra zmiana

Debata dnia: drugi Ogólnopolski Strajk Kobiet

W centrum Warszawy kilkadziesiąt osób zebrało się w poniedziałek na pikiecie w ramach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Uczestniczki manifestacji domagają się przede wszystkim liberalizacji ustawy antyaborcyjnej i szerszego dostępu do środków antykoncepcyjnych. O proteście mówili w Debacie Dnia Anna Sarzyńska (wPolityce.pl) i Tomasz Walczak (Super Express).
Zobacz więcej na temat:  aborcja kobieta POLSKA Polskie Radio 24 protest protesty w Warszawie Wiktor Świetlik

Kurdyjscy bojownicy zbliżają się do Mosulu

Peszmergowie – bojownicy kurdyjscy znajdowali się w niedzielę w odległości 8 km od Mosulu, bastionu Państwa Islamskiego w Iraku. Ofensywa ok. 30 tys. żołnierzy irackich i Kurdów na to miasto rozpoczęła się przed tygodniem, wspierana przez lotnictwo koalicji pod wodzą USA. O ataku na Mosul mówił audycji Świat W Powiększeniu dr Łukasz Fyderek (Uniwersytet Jagielloński).
Zobacz więcej na temat:  Hiszpania Irak Kurdowie Mosul Państwo Islamskie polityka Polskie Radio 24

Zabójstwo ks. Popiełuszki. „Wykonało to KGB polskimi rękoma”

– Kiszczak i Jaruzelski pozbyli się wszystkich swoich przeciwników. Mogli obsadzić wszystko swoimi ludźmi. Wojsko nigdy nie zostało zlustrowane. Zabójstwo było pretekstem, żeby dokonać czystki. Z drugiej strony do części opozycji musiało trafić: uważajcie, patrzcie do czego jesteśmy zdolni – mówił w audycji Kulisy Spraw płk Piotr Wroński, autor książki "Spisek założycielski", o zabójstwie ks. Popiełuszki.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA historia Polski Jerzy Jachowicz Jerzy Popiełuszko komunizm Kulisy Spraw Polskie Radio 24 PRL