Polskie Radio
Section05
Puszcza Białowieska

Polska poprosiła o dowody w sprawie Puszczy Białowieskiej

Komisja Europejska ma przedstawić na piśmie dowody potwierdzające złamanie przez Polskę prawa w Puszczy Białowieskiej. Chodzi o nieprzestrzeganie zakazu wycinki. Polskie Radio dowiedziało się nieoficjalnie, że o nowe dowody poprosiły władze w Warszawie, a unijny Trybunał Sprawiedliwości przychylił się do tego wniosku. To oznacza, że czas na odpowiedź na zarzuty Komisji, który Polska miała do dziś, zostanie przesunięty. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa POLSKA Komisja Europejska Unia Europejska Puszcza Białowieska kary finansowe

Jan Szyszko o posiedzeniu TSUE ws. Puszczy Białowieskiej

- Pierwszy raz widziałem, żeby sędzia pełnił rolę oskarżyciela i pouczał stronę skarżącą, czyli Komisję Europejską, co ma zrobić, by ukarać Polskę. To kwestionuje jego bezstronność – powiedział minister środowiska Jan Szyszko, odnosząc się do przesłuchania przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Puszczy Białowieskiej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Szyszko ministerstwo środowiska Puszcza Białowieska prawo Unia Europejska Europejski Trybunał Sprawiedliwości sąd

Kapelan Lasów Państwowych pobity w Puszczy Białowieskiej

- W środę użyto siły wobec kapelana Lasów Państwowych Tomasza Duszkiewicza. Aktywiści blokowali wywóz drewna z Puszczy Białowieskiej, a ksiądz kapelan próbował filmować to zajście telefonem. Jedna z osób blokujących wywóz miała podejść do księdza. Nastąpiła ponoć niezbyt miła wymiana zdań i doszło do rękoczynów – powiedziała w Polskim Radiu 24 rzeczniczka Lasów Państwowych Anna Malinowska.
Zobacz więcej na temat:  Lasy Państwowe ekologia Puszcza Białowieska nawałnica klęska żywiołowa