Polskie Radio
Section05
Rosja

"Nie twórzmy scenariuszy wielkiej rewolucji w Rosji"

- Ta fatalna sytuacja z władzą autorytarną nie musiała bardzo ludziom przeszkadzać, kiedy im było lepiej ekonomicznie. Gdy poczuli się gorzej, to już ich bardziej uwiera. Akcja Nawalnego to był taki zapalnik - mówił na antenie radiowej Jedynki Jarosław Guzy, ekspert ds. międzynarodowych. - Nie twórzmy scenariuszy wielkiej rewolucji w Rosji - stwierdził Adam Eberhardt, dyrektor OSW. 
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Ślubowski Rosja Aleksiej Nawalny demonstracje Adam Eberhardt Jarosław Guzy Maciej Jastrzębski Władimir Putin ŚWIAT

Puchar Narodów dla Polaków, demonstracje na Wschodzie

Zwycięstwo Polaków w Pucharze Narodów, drugie miejsce Kamila Stocha w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, antyrządowe demonstracje na Białorusi, antykorupcyjne marsze w Rosji – to główne tematy, o których była mowa w Podsumowaniu Dnia. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli dr Andrzej Anusz (UKSW), Filip Jastrzębski (Polskie Radio) i Witold Jurasz (OAS).
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Rosja Andrzej Anusz Unia Europejska Rzym Witold Jurasz

"Zbliża się decydujący czas dla władzy w Rosji"

Marsze antykorupcyjne odbywają się w całej Rosji. W blisko stu miastach na ulice wyszło od kilkuset do kilku tysięcy osób. Policja, według różnych szacunków, zatrzymała kilkaset z nich. – Rosjan bulwersuje to, że pieniądze, które powinny trafiać na projekty społeczne podnoszące poziom ich życia, trafiają do kieszeni wąskiej grupy biznesmenów, polityków i urzędników – mówił w audycji Świat w Powiększeniu Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia w Moskwie.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Moskwa demonstracje Dmitrij Miedwiediew korupcja Aleksiej Nawalny protest Maciej Jastrzębski

Siergiej Kowalow: Rosja stanowi globalne zagrożenie

– Dzisiejsza Rosja wróciła do czasów Związku Radzieckiego, a w niektórych aspektach ZSRR był lepszy od współczesnej Rosji. Życie było o wiele bardziej brutalne – często nas zakłamywano – ale fałsz nie był tak powszechny jak teraz. Nasza nowa władza nauczyła się kłamać tak, żeby wierzyło jej jak najwięcej ludzi na Zachodzie – mówił w Polskim Radiu 24 Siergiej Kowalow, działacz praw człowieka, były radziecki dysydent.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Władimir Putin ZSRR