Polskie Radio
Section05
Rosja

Priorytety w relacjach polsko-niemieckich. "Debata na temat Nord Stream 2"

W relacjach polsko-niemieckich naszą uwagę skupiają m.in. potyczki polskich rodzin z jugendamtem czy używanie słów o polskich obozach koncentracyjnych. O tym, czy właśnie te kwestie powinny najbardziej skupiać uwagę polskich polityków w relacjach polsko-niemieckich, mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Godlewski z Uniwersytetu SWPS.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Nord Stream 2 dzieci Andrzej Godlewski USA Rosja gaz ziemny Ukraina

"Rosja używa dostaw gazu jako narzędzia politycznego"

Dzień po zapowiedziach pełnomocnika rządu, że Polska nie jest zagrożona przerwą w dostawach gazu - kurek z gazem został zakręcony. O bezpieczeństwie gazowym Polski rozmawiali w audycji Rządy Pieniądza Katarzyna Włodarczyk-Niemyjska (Stowarzyszenie Importerów i Dystrybutorów Wina w Polsce), Mariusz Adamiak (PKO BP) i Radosław Żydok (Fundacja Republikańska).
Zobacz więcej na temat:  gaz gaz ziemny bezpieczeństwo energetyczne Rosja Niemcy Tomasz Wróblewski Baltic Pipe

Współpraca ws. obronności. Rusza szczyt Unii Europejskiej

Unijni przywódcy mają w czwartek zgodzić się na ściślejszą współpracę w dziedzinie obronności. To będzie jeden z głównych tematów dwudniowego szczytu w Brukseli. Europejscy liderzy mają także rozmawiać o kryzysie migracyjnym, Brexicie i dać zielone światło dla przedłużenia sankcji gospodarczych wobec Rosji za agresję na Ukrainie. Szczyt UE zapowiadał w PR24 korespondentka Polskiego Radia w Brukseli Beata Płomecka. 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Rosja sankcje Unii Europejskiej sankcje imigranci w Europie Ukraina wojna na Ukrainie NATO Brexit Theresa May

Kreml: Rosja odpowie na amerykańskie sankcje

Rosja odpowie na amerykańskie sankcje – zapowiedział kremlowski doradca Jurij Uszakow. Najbliższy współpracownik prezydenta Władimira Putina oświadczył, że Moskwa pracuje nad wariantami sankcji odwetowych. We wtorek amerykańska administracja objęła sankcjami Rosjan i rosyjskie organizacje związane z anektowanym Krymem i pogrążonym w wojnie Donbasem. O sytuacji na linii Rosja-USA mówił w audycji Światowa Szachownica prof. Zbigniew Lewicki z Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Syria Kurdowie Rosja USA sankcje Władimir Putin