Polskie Radio
Section05
Rumunia

"Porównywanie Warszawy do Ankary to nieporozumienie"

Gośćmi Debaty Poranka byli Edyta Hołdyńska z Sieci i wPolsce.pl, Tomasz Sakiewicz z Gazety Polskiej oraz Jakub Majmurek z Krytyki Politycznej. Publicyści w Polskim Radiu 24 m.in. odnieśli się do niedawnej rezolucji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy ws. praworządności w niektórych krajach Europy, w tym Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska Rada Europy Tomasz Sakiewicz Bułgaria Mołdawia Rumunia Turcja Hiszpania katalonia

70. rocznica reemigracji Polaków z Bukowiny do Polski

W tym roku mija 70. rocznica reemigracji części Polaków, których przodkowie osiedlili się na Bukowinie w XVIII i XIX wieku. Z krainy, dziś podzielonej pomiędzy Rumunię i Ukrainę, w latach 1945-1947 wyemigrowało ok. 45. tys. Polaków. Większość z nich osiedliła się w zachodniej części Polski, m.in. w Ziemi Lubuskiej. Z tymi, którzy zdecydowali się zostać w rodzinnych osadach w Bukowinie, rozmawiał Krzysztof Renik.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 repatriacje II wojna światowa Rumunia Ukraina Polacy za granicą Bukowina

Szef MSZ: rozmowa z szefem NATO głównie o manewrach Zapad

Duża część rozmowy z sekretarzem generalnym NATO była poświęcona rosyjsko-białoruskim manewrom - powiedział portalowi wPolityce.pl Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski. - To istotne wydarzenie dla NATO i państw tzw. wschodniej flanki Sojuszu - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA MSZ Witold Waszczykowski NATO Jens Stoltenberg Zapad 2017 Unia Europejska szczyt NATO w Warszawie szczyt NATO Rumunia Turcja terroryzm Rosja