Polskie Radio
Section05
Ryszard Czarnecki

Ryszard Czarnecki: UE nie można nam dyktować, jak żyć

– Polska nie jest Norwegią, która śpi na ropie naftowej. Polska nie jest też Szwajcarią, która jest zagłębiem bankowym. Polska jest sąsiadem Rosji i z tego względu lepiej być w Unii Europejskiej niż nie być – mówił w Rozmowie PR24 Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości, zaznaczając przy tym, że Bruksela nie powinna narzucać Warszawie niektórych rozwiązań.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Czarnecki Komisja Europejska Unia Europejska POLSKA

„Słowa Fransa Timmermansa to próba zastraszenia Polski”

- To ewidentna próba pewnego szantażu medialnego, która wcale nie oznacza, że jakiekolwiek sankcje wobec Polski są możliwe – powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki. Gość odniósł się w ten sposób do słów wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa na temat ewentualnego rozpoczęcia procedury przeciwko Polsce o naruszenie unijnego prawa.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Czarnecki Frans Timmermans Unia Europejska Komisja Europejska Bruksela Rada Europy Prawo i Sprawiedliwość

"KE nie ma żadnych instrumentów, by ukarać Polskę"

Zapowiadana na środę decyzja o wszczęciu postępowania wobec unijnych krajów, które odmawiają przyjęcia uchodźców i decyzja rady nadzorczej PZU o powołaniu Małgorzaty Sadurskiej na członka zarządu. To najważniejsze tematy, o których mówili goście Podsumowania Dnia w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Europejska Unia Europejska uchodźcy imigranci w Europie Ryszard Czarnecki Małgorzata Sadurska PZU

Polska w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Komentarze polityków

W piątek ok. godziny 12 czasu nowojorskiego Polska została wybrana na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ. Goście "Śniadania w Trójce" rozważali, czy jest to sukces naszego kraju oraz jakie narzędzia wpływu na światową politykę zyskała Polska. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Ryszard Czarnecki Rafał Grupiński Katarzyna Lubnauer Grzegorz Długi Jarosław Kalinowski Krzysztof Szczerski Rada Bezpieczeństwa ONZ

"Sztuka jest skarbem dla funkcjonowania narodu"

Coraz częściej wracają do Polski dzieła sztuki utracone w wyniku rabunku niemieckiego czy sowieckiego. O ile jednak po stronie niemieckiej dochodzi czasem do dialogu, o tyle Federacja Rosyjska nie chce rozmawiać na temat powrotu obrazów. Gościem audycji Utracone, Odzyskane był wiceprzewodniczący parlamentu europejskiego, były wiceminister kultury Ryszard Czarnecki.
Zobacz więcej na temat:  muzeum Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Ryszard Czarnecki Magdalena Ogórek