Polskie Radio
Section05
Słowacja

Polska - Słowacja: 3 mln euro na budowę trasy turystycznej

7 czerwca br. wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak podpisał umowę o dofinansowanie projektu Budowa transgranicznej słowacko-polskiej trasy turystycznej. Wartość dofinansowania projektu to ponad 3 mln euro. Partnerem wiodącym tego projektu jest Miasto Krásno nad Kysucou. Partnerami projektu są Gmina Rajcza, Gmina Milówka, Obec Oščadnica oraz Obec Dunajov. Zakończenie realizacji działań w projekcie zaplanowano na koniec 2018 roku.
Zobacz więcej na temat:  Słowacja fundusze europejskie fundusze unijne fundusze ue turystyka

Trybunał UE o przymusowym przyjmowaniu uchodźców

Przedstawiciele Słowacji, Węgier i Polski skrytykowali w unijnym Trybunale Sprawiedliwości decyzję krajów członkowskich o przymusowym przyjmowaniu uchodźców. W Luksemburgu odbyła się pierwsza rozprawa w związku ze skargami rządów w Bratysławie i Budapeszcie na decyzję z września 2015 roku. Skargi poparły władze w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  uchodźcy imigranci w Europie ŚWIAT Słowacja Węgry UE Europa Unia Europejska

UE: rozprawa ws. przymusowego przyjmowania uchodźców

Przedstawiciele Słowacji, Węgier i Polski skrytykowali w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej decyzję krajów członkowskich o przymusowym przyjmowaniu uchodźców. W Luksemburgu trwa pierwsza rozprawa w związku ze skargami rządów w Bratysławie i Budapeszcie na decyzję z września 2015 roku, popartymi przez władze w Warszawie. W Polskim Radiu 24 rozmowa z Dominikiem Hejjem, hungarystą i politologiem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 uchodźcy imigranci w Europie Słowacja Węgry Unia Europejska Dominik Hejj Komisja Europejska