Polskie Radio
Section05
Smoleńsk

"Legalnie demonstrującym nie można przeszkadzać"

- Założenie podsłuchu jest przestępstwem - nie ma co do tego wątpliwości. Kelnerzy zresztą dobrowolnie poddali się karze. Pytanie jednak czy informacje, które uzyskało się w wyniku nielegalnego podsłuchu, można wykorzystać w procesie karnym. Odpowiedź brzmi - tak – stwierdził w kontekście nowych nagrań ujawnionych w tzw. aferze podsłuchowej adwokat, karnista prof. Piotr Kruszyński. Odniósł się także do kontrmanifestacji podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  afera taśmowa afera podsłuchowa Smoleńsk

"Demokracja nie polega na własnej interpretacji prawa"

Podczas ostatniej miesięcznicy smoleńskiej doszło do zakłócenia obchodów. 10 czerwca grupa osób usiadła na ziemi z zamiarem zablokowania przejścia uczestnikom przemarszu. W Debacie Poranka Polskiego Radia 24 o sporze między partią rządzącą a opozycją, na tle miesięcznic smoleńskich, rozmawiali Tomasz Walczak z Super Expressu i Piotr Pałka z portalu Rebelya.pl.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk Władysław Frasyniuk Platforma Obywatelska

Marcin Kierwiński: PiS prowadzi cyniczną politykę

– Każda partia, która organizuje wiece polityczne, musi liczyć się z zakłóceniami – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Marcin Kierwiński. Poseł Platformy Obywatelskiej w ten sposób odniósł się do sytuacji z 10 czerwca, kiedy to grupa osób usiadła na ziemi z zamiarem zablokowania przejścia uczestnikom obchodów 86. miesięcznicy smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk Władysław Frasyniuk Platforma Obywatelska

Protesty podczas miesięcznicy smoleńskiej. "To wąska grupa"

- W ciągu ostatnich miesięcy dochodzi do nasilenia kontrmanifestacji smoleńskich. Bierze się to z kilku czynników: przede wszystkim z tego, że PiS uchwaliło specjalne prawo o manifestacjach, które ograniczyło prawo do kontrmanifestacji. To wywołuje opór ze strony obywateli – powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Majmurek z Krytyki Politycznej. O protestach podczas 86. miesięcznicy i kolejnych nagraniach w aferze taśmowej mówił także Paweł Ozdoba z DoRzeczy.
Zobacz więcej na temat:  polityka Smoleńsk katastrofa smoleńska Warszawa PiS

86. miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Znów były incydenty

86. miesięcznica katastrofy smoleńska, nowe nagrania w sprawie tzw. afery podsłuchowej, a także zapowiedź wizyty w Polsce amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa. Oto główne tematy, jakie skomentowali goście Podsumowania Dnia w Polskim Radiu 24. Ponadto w audycji przegląd najważniejszych informacji.
Zobacz więcej na temat:  afera podsłuchowa afera taśmowa Smoleńsk Donald Trump katastrofa smoleńska PiS Jarosław Kaczyński USA