Polskie Radio
Section05
TYLKO U NAS

Problemy z Gazociągiem Jamalskim ostrzeżeniem Rosji?

Wojciech Jakóbik z biznesalert.pl i Jakub Kajmowicz z energetyka24.pl w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl zgodnie przyznają, iż można przypuszczać, że problemy z rosyjskim gazem to swego rodzaju sygnał ostrzegawczy po zapowiedziach Polski o uniezależnieniu się od dostaw błękitnego paliwa ze Wschodu.
Zobacz więcej na temat:  gaz ziemny terminal Świnoujście gazociąg północny energetyka przemysł bezpieczeństwo energetyczne TYLKO U NAS

Przesłuchanie Michała Tuska. "Nie był szczery wobec komisji"

- Istotne jest dla nas spontaniczne wyznanie świadka, który nawiązując do rozmowy z Donaldem Tuskiem na temat OLT Express wyznał, że „obaj z tatą wiedzieliśmy, że to była lipa”. (...) Skoro były premier miał w tym czasie taką wiedzę na temat spółki właściciela Amber Gold, to powstaje pytanie, dlaczego organy państwowe działały z taką opieszałością - komentuje przesłuchanie Michała Tuska Stanisław Pięta (PiS),  członek komisji śledczej ds. Amber Gold.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS POLSKA

TYLKO U NAS Bargiel zjedzie z K2? "Tacy w himalaizmie mają przyszłość"

Zdobycie K2 (8611 m) to wyczyn sam w sobie, zjechanie z ośmiotysięcznika na nartach to dodatek ekstra, na który zdecydował się Andrzej Bargiel. Skialpinista zamierza powtórzyć drogę wytyczoną przez Jerzego Kukuczkę i Tadeusza Piotrowskiego w lipcu 1986. - Myślę, że Andrzej ma prawo do swoich wyborów, to jest zawodnik, który wie, co robi, tylko tak to skomentuję - mówi Jacek Czech, alpinista, taternik i wspinacz skalny. 
Zobacz więcej na temat:  góry O co tutaj biega TYLKO U NAS