Polskie Radio
Section05
TYLKO U NAS

"Druk 3D już jak historia". Zaskakujące polskie innowacje

Holograficzne gogle, które pozwolą przeprowadzić symulację operacji na sercu konkretnego pacjenta, opaska do zdalnego opiekowania się chorym, która alarmuje, gdy np. zaburzy się rytm serca, długopis, który przetwarza pismo lekarza w elektroniczną dokumentację, tłumacz języka migowego – to tylko niektóre z projektów, które przedstawiono w Polsce delegacji europosłów z komisji ds. badań, przemysłu i energii Parlamentu Europejskiego.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS POLSKA medycyna technologie GOSPODARKA zdrowie innowacje

Poseł PiS o kontrowersyjnym pomyśle KE. "To forma presji"

Komisja Europejska chce do 2025 roku wprowadzić euro we wszystkich 27 krajach UE. - Zmuszanie nie przyniesie zamierzonych efektów. Gospodarka Polski rozwija się świetnie dlatego w tym momencie nie jest możliwe, abyśmy przystąpili do strefy euro - tłumaczy poseł PiS Dominik Tarczyński, który w rozmowie z PolskieRadio.pl odnosi się również do nacisków KE ws. przyjmowania uchodźców.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS Komisja Europejska POLSKA

TYLKO U NAS Majka, Bródka na ścieżki rowerowe? Gdzieś ich trzeba upchnąć

- Każdy sportowiec, taki Kwiatkowski, Majka, Bródka czy Złotkowska, który wykorzystuje rower do treningu, powinien posiadać licencję upoważniającą do poruszania się po drogach - mówi Andrzej Piątek, dyrektor sportowy w Polskim Związku Kolarskim, który uważa, że konieczna jest zmiana przepisów dotyczących rowerów i rowerzystów poruszających się po polskich drogach i ścieżkach rowerowych.
Zobacz więcej na temat:  Kolarstwo kolarstwo szosowe łyżwiarstwo szybkie O co tutaj biega TYLKO U NAS

TYLKO U NAS Mińsk: działacz głoduje 14 dni w celi, brak z nim kontaktu

Działacz prodemokratyczny Wiaczesław Siwczyk został skazany na areszt 4 maja i już wtedy ogłosił protest głodowy. Nie wiadomo obecnie, w jakim jest stanie. Bliscy boją się, że mógł zostać pobity i dlatego nie może zobaczyć się z nim nawet adwokat. - Bardzo niepokoimy się o jego los, nie ma z nim kontaktu - powiedział portalowi PolskieRadio.pl syn opozycjonisty, Witaut Siwczyk. To nie jedyny przypadek w ostatnim, gdy złe traktowanie opozycjonistów na Białorusi wiąże się z bezpośrednim zagrożeniem dla ich życia. Represje wzmogły się w ostatnim czasie, wzrosła liczba aresztów.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś TYLKO U NAS opozycja demokratyczna Wiaczesław Siwczyk Uładzimir Niaklajeu Europa

Afera Amber Gold. ULC pod lupą prokuratury? "Nie wykluczamy"

- Decyzje podjęte zgodnie z uprawnieniami, jakie posiadał prezes ULC, rzutowałyby na działalność spółki matki. Dzięki nim prawda o przestępczej działalności Amber Gold wcześniej ujrzałaby światło dzienne, a tysiące ludzi nie wpłaciłoby swoich oszczędności i nie skorzystało z jej oferty - mówi portalowi PolskieRadio.pl Stanisław Pięta, poseł PiS i członek komisji ds. Amber Gold.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS POLSKA Amber Gold