Polskie Radio
Section05
TYLKO U NAS

Dzień Walki z Ubóstwem

Prawie 35 procent Polaków przyznaje się do wyrzucania jedzenia. Najczęściej w koszach Polaków lądują wędliny i pieczywo. Dziś Dzień Walki z Ubóstwem, a więc moment, w którym powinniśmy przemyśleć, w której grupie ankietowanych się znajdujemy. Jak wynika z danych Eurostatu, jesteśmy pierwszym krajem w Unii Europejskiej pod względem prędkości powstrzymywania ubóstwa. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej podkreśla, że nie oznacza to jednak, że ubóstwa w Polsce nie ma.
Zobacz więcej na temat:  żywność jedzenie POLSKA TYLKO U NAS Elżbieta Rafalska Ministerstwo Rodziny

Zarząd komisaryczny zastąpi HGW? Patryk Jaki komentuje

Prezydent Warszawy zaskarżyła do sądu decyzje komisji weryfikacyjnej, które skutkowały przywróceniem miastu kilku działek. - Działania HGW szkodzą, gdyż odzyskane mienie może ponownie trafić do handlarzy roszczeń - mówi portalowi PolskieRadio.pl poseł PiS Paweł Lisiecki. Z kolei Piotr Ikonowicz uważa, że w Warszawie należy ustanowić zarząd komisaryczny.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS POLSKA Komisja Weryfikacyjna

Lokator na bruk, czyli reprywatyzacja po krakowsku [WIDEO]

- Powiedziano nam, że dobrze by było, gdybyśmy się wyprowadzili do końca roku - mówi rozżalona lokatorka krakowskiej kamienicy. To tylko jeden z wielu głosów rozpaczy, które słychać na Kazimierzu i, od kilku dni, w ogólnopolskich mediach. Czy dzikie reprywatyzacje zaburzają obraz tego pięknego miasta? Postanowił to sprawdzić reporter portalu polskieradio.pl.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS Kraków reprywatyzacja Zbigniew Ziobro Patryk Jaki Warszawa

Lekarz: rezydenci zostali wykorzystani do wojny politycznej

- Lekarzom rezydentom przyświeca idea nagłośnienia patologii, które zżerają służbę zdrowia od długich lat. Tylko niestety w szumie medialnym wynikło to, że są na tyle niedoświadczeni, że zostali wykorzystani do wojny politycznej - mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl dr Dymitr Książek, Zastępca Ordynatora Oddziału Ratunkowego Szpitala Bielańskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA lekarz protest TYLKO U NAS