Polskie Radio
Section05
Teatr Polski w Warszawie

Sztuka Yasminy Rezy w Teatrze Polskim w Warszawie

"Życie: trzy wersje" to historia zawierająca wiele trafnych spostrzeżeń na temat naszej codzienności, odsłaniająca prawdę o człowieku. Sztuka Yasminy Rezy przedstawia trzy odsłony tej samej kolacji z udziałem dwóch par małżeńskich: Soni i Henryka oraz Inez i Huberta. Spektakl widzowie zobaczą 27 maja w Teatrze Polskim w Warszawie. W audycji Rozmowa Kulturalna o przedstawieniu mówił jego reżyser, Jerzy Schejbal.
Zobacz więcej na temat:  Teatr Polski w Warszawie

Joanna Trzepiecińska: to szczególna inscenizacja "Wesela"

„Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego w Teatrze Polskim w Warszawie jest jednym z najważniejszych dwudziestowiecznych utworów dramatycznych. O inscenizacji, którą będzie można zobaczyć 1 i 2 kwietnia w Teatrze Polskim w Warszawie opowiadała w Rozmowie Kulturalnej aktorka, odtwórczyni roli Gospodyni Joanna Trzepiecińska.
Zobacz więcej na temat:  Teatr Polski w Warszawie Stanisław Wyspiański aktor aktorzy Joanna Trzepiecińska

Podróż po teatrze, jakiego nie znacie [WIDEO]

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji postanowiliśmy pokazać Wam teatr z całkiem innej strony. Jakie kryje tajemnice? Jak aktorzy przygotowują się do pracy? W co grają przed wyjściem na scenę i co piją przed spektaklem? Aktorzy oprowadzili nas po Teatrze Polskim w Warszawie i Teatrze Ateneum, odsłaniając ich wszystkie zakątki.  
Zobacz więcej na temat:  Międzynarodowy Dzień Teatru Teatr Polski w Warszawie Anna Cieślak Andrzej Seweryn Piotr Cyrwus Tadeusz Nyczek TEATR KULTURA

Na scenie: „Szkoda, że jest nierządnicą”

Sztuka o miłości i nienawiści. Sztuka pokazująca nieprzewidywalność i niemożność zapanowania nad uczuciami. Oto spektakl „Szkoda, że jest nierządnicą” w reżyserii Dana Jemmetta, którą można oglądać w Teatrze Polskim w Warszawie. O jej kontrowersyjnym temacie oraz o tym, czym może zaintrygować mówił w audycji „Na scenie” aktor Piotr Cyrwus, który w przedstawieniu odegrał jedną z ról.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Cyrwus Warszawa Teatr Polski w Warszawie