Warszawa

Sortuj według:

Czytaj u nas

Europejczycy w obiektywie Bressona

Europejczycy w obiektywie Bressona

W 100 rocznicę urodzin jednego z największych fotografików XX wieku - Henri Cartier-Bressona, warszawska Królikarnia zaprezentowała cykl fotografii artysty „Europejczycy”.

"The Sunday Telegraph": Niedoszły pakt ze Stalinem

The Sunday Telegraph donosi, że w Moskwie odtajniono dokumenty z rokowań brytyjsko-francusko-sowieckich z sierpnia 1939 roku. Sam fakt tych rokowań w Moskwie jest powszechnie znany i odtajnione dokumenty nie przynoszą żadnych rewelacji politycznych.

50-lecie Kabaretu Starszych Panów

50-lecie Kabaretu Starszych Panów

Kamil Maria Banasiak został zwycięzcą pierwszego konkursu wokalnego „Piosenka jest dobra na wszystko”, który zorganizowali Ośrodek Kultury Ochoty wraz z działającą przy nim Niepubliczną Szkołą Wokalną im. J. Wasowskiego.

3 strony świata

3 strony świata

W radiu wszystko jest możliwe - udowadniamy to raz po raz. Dzisiaj proponujemy to, co w Polsce, to, co w Izraelu, to, co w USA

Historia jako dzieło sztuki

Historia jako dzieło sztuki

Punkt, w którym rodzi się naród, powinny zlać strumienie krwi. O ile „Wieszanie” poruszało problem swoistego niedosytu owej krwi na początku III RP, to w „Kindeszenen” Rymkiewicz znalazł miejsce w polskiej historii, do którego współczesny Polak swobodnie może się odwołać. Mowa o Powstaniu Warszawskim i dwóch letnich miesiącach, podczas których Polacy bardzo wyraźnie opowiedzieli się po stronie wartości, jakie są dla nich najważniejsze.

OVERHEAD - WARTO DAĆ IM SZANSĘ!

OVERHEAD - WARTO DAĆ IM SZANSĘ!

Bohaterowie najbliższego spotkania to: Overhead, Pete Gee, The Reasoning, Edgar Winter, Galahad, Leech, Millenium, Lee Abraham & Steve Kingman i Anathema.W cyklu "Ocalić od zapomnienia" - muzyka z debiutanckiego albumu Locomotiv GT...

CYKL DEBAT „FORUM POLSKA”

CYKL DEBAT „FORUM POLSKA”

Potęga współczesnych państw opiera się przede wszystkim na innowacyjności, zdolności do dokonywania przełomów naukowych i technologicznych, umiejętności analizowania przemian zachodzących w świecie.

09:00 - 13:00LATO Z RADIEMSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: ŚWIAT W RADIOWEJ JEDYNCE
06:00 - 10:00Poranek DwójkiSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Archiwalnia
09:00 - 12:00MarkomaniaSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
08:00 - 10:00Bed and BreakfastSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Hyde Park