Warszawa

Sortuj według:

Czytaj u nas

Zły jest brak głosu Polski

Zły jest brak głosu Polski

Od tygodnia ani pan premier, ani pan minister spraw zagranicznych nie wypowiadają się w tej sprawie. To jest bardzo złe, dlatego że tam giną cywile.

Macie swoich klasyków

Macie swoich klasyków!

Tworzenie kolekcji jest zawsze wybieraniem i ustalaniem kontekstu, wyznaczaniem paradygmatu. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie ma więc szczególną funkcję „klasykotwórczą”. Teraz pokazało swoje pierwsze propozycje.

Tuwim i Gałczyński: Czy nadal nas bawią?

Tuwim i Gałczyński: Czy nadal nas bawią?

Audycja Iwony Malinowskiej i Bogumiły Prządki z udziałem krytyka teatralnego Hanny Baltyn i reżyserów: Jarosława Kiliana, który w Teatrze Polskim w Warszawie wystawił parę lat temu "Zieloną Gęś" według Konstatnego Ildefonsa Gałczyńskiego i Wojciecha Adamczyka - twórcy spektaklu w warszawskiej "Syrenie" zatytułowanego "Żołnierz królowej Madagaskaru" według starowarszawskiej farsy Stanisława Dobrzańskiego w przeróbce Juliana Tuwima.

JAKA TO MELODIA?

JAKA TO MELODIA?

Witajcie w Nowym Roku! Tuż po szaleństwach zabaw sylwestrowych (beze mnie - strasznie nie lubię tego dnia) zaczynamy cykl naszych spotkań w 2009 roku.

Sławomir Dębski

Sławomir Dębski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych prognozuje, że największy wpływ na wydarzenia przyszłego roku będzie miało objęcie prezydentury przez Baracka Obamę.

Jaki jest Allen?

Jaki jest Allen?

Ci wszyscy, którzy utożsamiają Woodego Allena ze śmiesznym paranoikiem i neurotykiem, w którego rolę często wcielał się w swoich filmach, mogą poczuć się trochę rozczarowani. W rozmowach z dziennikarzem Ericem Laxem wychodzi na to, że w rzeczywistości jest on człowiekiem, który prowadzi perfekcyjnie uporządkowane życie i ma nad nim całkowitą kontrolę.

Stand-up and react w Teatrze Studio - KONKURS

Stand-up and react w Teatrze Studio - KONKURS

Para młodych twórców Mirana Piano i Marcin Wierzchowski proponują teatralny eksperyment utrzymany w konwencji stand-up comedy. Premiera w najbardziej eksperymentalną noc w roku, 31 grudnia.

Stanisław Broniewski

Stanisław Broniewski

Harcmistrz, honorowy pułkownik Wojska Polskiego, członek kapituły najwyższych orderów Rzeczypospolitej, patriota, wierny syn Ojczyzny i dobry człowiek.

19:00 - 23:59WIECZORNE ROZMAITOŚCISłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: MAGAZYN BARDZO FILMOWY
18:00 - 22:45Letni Festiwal Muzyczny -...Słuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Piątek z Kisielem
19:00 - 22:00Lista Przebojów Programu...Słuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Offensywa
19:00 - 21:00Czwarta FalaSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: DJ Pasmo