Polskie Radio
Section05
Wojna w Syrii

USA przestrzegają przed atakiem chemicznym w Syrii

Służby wywiadowcze USA informują o zwiększonej aktywności w syryjskiej bazie lotniczej w Szajrat  - poinformował rzecznik Pentagonu Jeff Davis. Zdaniem strony amerykańskiej aktywność ta może być związana z przygotowaniem do użycia broni chemicznej. O możliwych konsekwencjach ewentualnego ataku mówił w audycji Światowa Szachownica Andrzej Talaga z Warsaw Enterprise Institute.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Syria USA broń chemiczna Wojna w Syrii Andrzej Talaga Rosja Bliski Wschód

Syria. "Broń chemiczna może być w rękach każdego"

Waszyngton ostrzega, że syryjski reżim Assada może znów użyć broni chemicznej. Broń taką zastosowano podczas kwietniowego ataku na Chan Szejchun, gdy zginęło 72 osoby, w tym 20 dzieci. Wciąż jednak nie ma pewności, kto właściwie jej użył.
Zobacz więcej na temat:  Syria Baszar al-Assad Al Kaida telewizja ŚWIAT Michał Żakowski Egipt Katar Arabia Saudyjska Zjednoczone Emiraty Arabskie Bliski Wschód polityka broń chemiczna Wojna w Syrii

Proboszcz z Aleppo o pomocy dla Syrii

- Trudno opisać życie w Aleppo. To życie bez wody w kranach, to matki, które piorą pieluszki ręcznie, dzieci, które uczą się do egzaminów nie mając światła, mężczyźni, którzy codziennie spędzają 4, czasem 5 godzin na to, by zaczerpnąć wody u studni – powiedział ojciec Ibrahim Alsabagh, franciszkanin, proboszcz z Aleppo. Mówił także o tym, jak można pomóc Syryjczykom w ich trudnej sytuacji.
Zobacz więcej na temat:  Syria Aleppo Wojna w Syrii