Polskie Radio
Section05
Wrocław

Wystartował 5. Bike Days Festiwal Filmów Rowerowych

Największy festiwal filmowy poruszający tematykę rowerową w Polsce otworzył w czwartek film RISING FROM ASHES o rwandyjskiej drużynie kolarskiej z narracją Foresta Whitakera. Ponadto na ekranie m.in. nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie ROWER Z PEKINU oraz premierowy TOUR o kobiecym Tour de Pologne. Festiwal potrwa do 11 czerwca i zakończy się darmowym piknikiem i plenerowym pokazem filmów na wrocławskim Welodromie.
Zobacz więcej na temat:  rower Wrocław

PO złożyła wniosek o odwołanie Mariusza Błaszczaka

– Nie może być tak, że przez rok po tragicznym wydarzeniu nie było reakcji władz – mówiła w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Magdalena Kochan. Posłanka Platformy Obywatelskiej w Polskim Radiu 24 odniosła się do kwestii ewentualnego odwołania ministra spraw wewnętrznych i administracji. Wniosek o dymisję Mariusza Błaszczaka złożyła w środe Platforma Obywatelska.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Magdalena Kochan policja Wrocław Mariusz Błaszczak Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji PiS

„Taksówkarze walczą o równą konkurencję”

W poniedziałek w czterech miastach - Warszawie, Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu – odbył się protest taksówkarzy, którzy domagali się działania rządu wobec firm oferujących tanie przewozy bez wymaganej licencji. Protest taksówkarzy komentowali w Polskim Radiu 24 Dwaj Panowie Z, czyli Marek Zając i Dominik Zdort.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Uber taksówki protest protesty w Warszawie Warszawa Poznań Łódź Wrocław taxify Dominik Zdort