Polskie Radio
Section05
alkohol

"Alkohol to nie produkt spożywczy tylko narkotyk"

- Z dużym zdziwieniem i niepokojem przyjąłem informację, która pojawiła się wczoraj na Kongresie, że aż 60 proc. Polaków traktuje alkohol jako absolutnie zwykły produkt spożywczy, taki sam jak jabłka czy barszcz - mówił w "Sygnałach dnia" Rafał Porzeziński, dyrektor radiowej Jedynki i prowadzący Narodowy Kongres Trzeźwości (21-23 września).
Zobacz więcej na temat:  alkohol Rafał Porzeziński uzależnienia POLSKA Krzysztof Grzesiowski

Warszawa: trwa Narodowy Kongres Trzeźwości

W Polsce milion osób jest uzależnionych od alkoholu, a prawie 5 mln Polaków mierzy się z problemem alkoholowym w swoich rodzinach. O problemie alkoholizmu rozmawiali w audycji Północ Południe ks. dr hab. Grzegorz Polok z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Tomasz Biernat z Fundacji „Signum Magnum” i ojciec Oskar Józef Puszkiewicz, członek zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 alkoholizm uzależnienia Warszawa alkohol

"Łatwiej dziś kupić pół litra niż bochenek chleba"

- Wydawałoby się, że alkoholizm to jeden z PRL-owskich przeżytków - coś, co w miarę poprawy ogólnej sytuacji powinno zanikać. Zaskakujące są więc informacje, że spożycie alkoholu - w porównaniu z czasami komunistycznymi – wzrosło – powiedział w Debacie Dnia Jakub Jałowiczor z Gościa Niedzielnego. Gościem audycji był także Janusz Schwertner z Onet.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 alkoholizm nałóg alkohol

Alkoholizm. Polacy "zagubieni w wolności" piją coraz więcej

- Jako Polacy nie umiemy posługiwać się alkoholem etylowym. Na pewnym etapie historii naszego narodu zaakceptowaliśmy narkotyczny sposób jego używania – powiedział w Polskim Radiu 24 prof. dr hab. Krzysztof Wojcieszek. Odniósł się w ten sposób do trwającego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego Narodowego Kongresu Trzeźwości. O wydarzeniu mówił w Polskim Radiu 24 także Rafał Porzeziński, dyrektor radiowej Jedynki.  
Zobacz więcej na temat:  alkoholizm alkohol psychologia uzależnienia Rafał Porzeziński