Polskie Radio
Section05
choroba

Wraca dyskusja na temat programu „Za życiem”

Rodzice dzieci, które urodziły się z niepełnosprawnością, złożyli kilkaset wniosków o  jednorazowe świadczenie w wysokości 4 tys. złotych. Świadczenie przysługuje od początku roku i było jednym z pierwszych elementów rządowego programu „Za życiem”. O kolejnych elementach programu mówiła w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Dudzińska z Centrum Badań nad Niepełnosprawnością i Instytutu Studiów Politycznych PAN.
Zobacz więcej na temat:  dzieci choroba niepełnosprawni niepełnosprawność

Sprawdź, czy masz nowotwór w genach

- Każdej osobie jesteśmy w stanie wyliczyć ryzyko zachorowania na nowotwory. Wystarczy zarejestrować się na stronie BadamyGeny.pl, podać swoje dane medyczne, poinformować nas o zachorowaniach w rodzinie i na tej podstawie obliczamy ryzyko, które dodatkowo wspieramy wynikami badań genetycznych – powiedział w audycji Czas Na Naukę prof. Krystian Jażdżewski z Laboratorium Genetyki Nowotworów Człowieka Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego i WUM.
Zobacz więcej na temat:  DNA nowotwory technologie zdrowie choroba

Alergie u zwierząt domowych. Jak pomóc naszym pupilom?

Wiosna i lato to pory roku szczególnie uciążliwe dla alergików, ponieważ stężenie pyłków w powietrzu jest w tym czasie najwyższe. O tym, jak wygląda problem alergii u zwierząt towarzyszących, czy świąd zawsze oznacza chorobę skóry i co powinno nas niepokoić w wyglądzie sierści naszego pupila, mówiła w audycji Poznajmy się, czyli Między Nami Zwierzętami lek. wet. Joanna Karaś – Tęcza.
Zobacz więcej na temat:  zwierzęta zwierzęta domowe alergia choroby skóry choroba pies