Polskie Radio
Section05
cyberprzestępczość

Cyberbezpieczeństwo usług bankowych: co radzi ZBP?

Związek Banków Polskich wydał poradnik na temat cyberbezpieczeństwa usług bankowych radzi w nim m.in., by nigdy nie zapisywać numeru PIN na kartkach przechowywanych razem z kartą płatniczą, nie używać tego samego hasła do różnych usług płatniczych i natychmiast zgłaszać utratę karty płatniczej np. na numer +48 828828828.
Zobacz więcej na temat:  cyberbezpieczeństwo banki hakerzy cyberprzestępczość cyberatak cyberzagrożenia

Czy Rosja pomogła Trumpowi wygrać wybory prezydenckie?

– Sprawa jest naprawdę niebagatelna – powiedział Marek Wałkuski, korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie. Według CIA Rosja ingerowała w przebieg tegorocznych wyborów prezydenckich w USA, aby pomóc Donaldowi Trumpowi w odniesieniu zwycięstwa. Takie informacje podał dziennik „Washington Post”. Wiadomości te skomentowaliśmy w audycji „Świat w powiększeniu”.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump wybory prezydenckie w USA USA Marek Wałkuski CIA Rosja Hillary Clinton cyberprzestępczość

Świat w Powiększeniu: ciemna strona globalnej sieci

Dostęp do Internetu daje użytkownikom wiele możliwości – pozwala np. poszerzać wiedzę czy komunikować się z rodziną, która mieszka w innym kraju. Globalna sieć może jednak narazić nas również na straty. Nas, a także całe państwa. Gościem Świata w Powiększeniu był Piotr Januszewicz, dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Cyfryzacji.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Reszka internet Ministerstwo Cyfryzacji hakerzy haker cyberprzestępczość cyberbezpieczeństwo