Polskie Radio
Section05
deweloper

Dodatkowe 60 mln zł w programie MdM

Dzięki noweli programu Mieszkanie dla Młodych uchwalonej przez Sejm 7 lipca, 60 milionów złotych zostanie przeznaczonych na dofinansowanie kredytów mieszkaniowych dla młodych rodzin. Skąd wzięły się te środki i jak z nich skorzystać? Mówił o tym w Polskim Radiu 24 Bartosz Turek, analityk rynku nieruchomości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 mieszkanie dla młodych deweloper budownictwo kredyt mieszkaniowy kredyt hipoteczny pomoc dzieci

Obcokrajowcy inwestują w mieszkania w Polsce

W ubiegłym roku obcokrajowcy mieszkający w Polsce kupili ponad 4,5 tysiąca mieszkań w naszym kraju. Jak oceniał w Polskim Radiu 24 Konrad Płochocki z Polskiego Związku Firm Deweloperskich, w kolejnych latach liczba nieruchomości nabywanych przez ludność napływową będzie coraz większa. Ma to związek m.in. z rosnącą liczbą Ukraińców mieszkających w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  obcokrajowcy mieszkanie budownictwo Ukraina inwestycje deweloper

Europejski Kongres Gospodarczy. "Rynek mieszkaniowy bije rekordy"

Rynek mieszkaniowy bije rekordy zarówno pod względem liczby ukończonych inwestycji, pozwoleń na budowę kolejnych, jak i liczby sprzedawanych lokali. O kondycji polskiego rynku deweloperskiego i infrastruktury w ogóle, mówił w Polskim Radiu 24 uczestnik IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Piotr Janiszewski (Skanska S.A.).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 budownictwo deweloper Katowice Europejski Kongres Gospodarczy