Polskie Radio
Section05
dieta

Dieta dla mózgu. Jak zachować sprawność umysłową?

W miarę upływu lat mózg człowieka się kurczy. Tracimy neurony, co może wpływać na uczenie się i pamięć. Naukowcy z Edynburga przeprowadzili badania wśród szkockich seniorów. Wynika z nich, że osoby, które przestrzegały diety śródziemnomorskiej zachowały większą objętość mózgu niż ci, którzy tego nie robili. O tym od czego może zależeć przedłużanie sprawności intelektualnej w jesieni życia mówił w audycji Czas na Naukę dr Paweł Boguszewski z Instytutu Biologii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 zdrowe odżywianie dieta mózg zdrowie

Jak zrzucić zbędne kilogramy? To trzeba wiedzieć

Do 2030 r. jedna na trzy osoby dorosłe w Polsce będzie otyła – ostrzegają eksperci. Społeczna świadomość o zdrowym trybie życia jest coraz większa, a zmiana stylu życia w praktyce ma coraz więcej zwolenników. To również dzięki takim osobom jak goście audycji Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu: Katarzynie Błażejewskiej-Stuhr, dietetykowi klinicznemu i autorce publikacji poświęconych zdrowemu żywieniu oraz Adzie Jakimowicz, trenerowi personalnemu i autorce poradników.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 dieta otyłość zdrowie

Tłusty czwartek. Pączek na szczęście?

Choć zwyczaj pochodzi z pogaństwa, znany jest w większości krajów o obrzędowości chrześcijańskiej. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału i zgodnie z tradycją, wiąże się z objadaniem. Głównymi słodkimi symbolami tego dnia są pączki i faworki, a według przysłów, zjedzenie pączka gwarantuje szczęście i powodzenie.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA tłusty czwartek pączki dieta jedzenie kuchnia polska faworki tradycja