Polskie Radio
Section05
dieta

Bezglutenowa Wielkanoc, czyli aquafaba zamiast jajek

- W wegańskiej kuchni woda spod cieciorki, czyli aquafaba, jest absolutną gwiazdą. Zachowuje się podobnie do białka kurzego jajka. Ubija się na pianę i można z niej robić pyszne bezy - tłumaczy Weronika Madejska, autorka książki "Słodkie sekrety, czyli bezglutenowe, roślinne historie pisane lukrem".  
Zobacz więcej na temat:  Czwórka dieta bezglutenowa dieta Wielkanoc kuchnia kuchnia wegetariańska STYL ŻYCIA Aleksandra Jasińska Karina Terzoni książki

"Adios kilogramos", czyli 90 dni do zgrabnej figury [WIDEO]

Wystarczy wprowadzić do swojego życia kilka zmian, a zyskamy zgrabną figurę i dobre samopoczucie. Przepis na sukces znajdziemy w poradniku "Adios kilogramos! Kompleksowy plan odchudzania na 90 dni", stworzonym przez ekspertów: psychodietetyka, Katarzynę Błażejewską-Stuhr, Adę Jakimowicz, trenera personalnego i psychologa, oraz Marcina Markiewicza, trenera personalnego, fizjoterapeutę.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA nadwaga ćwiczenia zdrowe odżywianie dieta siłownia trening siłowy nastrój

Dieta dla mózgu. Jak zachować sprawność umysłową?

W miarę upływu lat mózg człowieka się kurczy. Tracimy neurony, co może wpływać na uczenie się i pamięć. Naukowcy z Edynburga przeprowadzili badania wśród szkockich seniorów. Wynika z nich, że osoby, które przestrzegały diety śródziemnomorskiej zachowały większą objętość mózgu niż ci, którzy tego nie robili. O tym od czego może zależeć przedłużanie sprawności intelektualnej w jesieni życia mówił w audycji Czas na Naukę dr Paweł Boguszewski z Instytutu Biologii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 zdrowe odżywianie dieta mózg zdrowie