Polskie Radio
Section05
drogi

NIK krytykuje ratownictwo na autostradach i ekspresówkach

Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport, dotyczący działaniach ratowniczych na autostradach i drogach ekspresowych. Kontrola wykazała, że rozwiązania prawne, organizacyjne i infrastrukturalne umożliwiają sprawne prowadzenie działań ratowniczych na autostradach i drogach ekspresowych. Brakuje jednak jednego, centralnego organu koordynującego działania wszystkich jednostek. O szczegółach w Polskim Radiu 24 mówił prezes NIK, Krzysztof Kwiatkowski.
Zobacz więcej na temat:  Najwyższa Izba Kontroli drogi autostrady motoryzacja

Bezpieczeństwo na drodze podczas wakacyjnej wyprawy

- Nieuważność za kierownicą, rozproszenie, przemęczenie związane z tym, że rusza się po długim czasie w wakacyjną trasę powodują, że popełnia się wiele błędów – powiedział w Magazynie Motoryzacyjnym dziennikarz motoryzacyjny Damian Śmigielski. W programie eksperci opowiedzieli także o tym, czego nie powinniśmy zażywać siadając za kierownicą.
Zobacz więcej na temat:  drogi wakacje motoryzacja alkohol pijani kierowcy

PiS wycofuje projekt opłaty drogowej. "Zamyka ten front"

Zapadła decyzja o wycofaniu projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych - poinformował w poniedziałek PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński. O zmianie stanowiska PiSu mówili w Polskim Radiu 24 prof. Norbert Maliszewski, politolog z UKSW oraz dr Maciej Bukowski (Wydział Nauk Ekonomicznych, Uniwersytet Warszawski i WiseEuropa).
Zobacz więcej na temat:  PiS Fundusz Dróg Samorządowych Sejm Jarosław Kaczyński drogi cena benzyny ceny paliw