Polskie Radio
Section05
dziennikarze

Art. 212 Kodeksu karnego. Marian Maciejewski kontra wymiar sprawiedliwości

Marian Maciejewski w 1998 roku napisał artykuł o nieprawidłowościach we wrocławskich sądach, który stał się częścią dłuższej serii. Oskarżono go o pomówienie. Sprawę wygrał dopiero w 2015 roku przed Trybunałem Sprawiedliwości w Strasburgu. Marian Maciejewski, były dziennikarz "Gazety Wyborczej", obecnie telewizji Echo24, pracownik naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego, był gościem audycji Kulisy Spraw.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sąd dziennikarstwo dziennikarze Kulisy Spraw

Dorota Kania: Skasujmy wreszcie paragraf 212 kk

Dorota Kania tylko w 2012 roku miała otwartych 12 procesów o zniesławienie. – Gdy zaczęłam pracować w wolnych mediach po 1989 roku, to zaczęły się procesy. Pierwszy proces, który przegraliśmy, dotyczył Marka Siwca. Niemalże wszystkie procesy wytaczane były z paragrafu 212 kodeksu karnego – powiedziała w audycji Kulisy Spraw dziennikarka Dorota Kania, red. nacz. TV Republika.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 prasa media kodeks karny Dorota Kania Jerzy Jachowicz dziennikarstwo dziennikarze sąd Kulisy Spraw

100-lecie Nagrody Pulitzera. "Wszyscy o niej marzą"

Faulkner, Hemingway, McCarthy, Roth, Steinbeck - to tylko niektórzy laureaci Nagrody Pulitzera, najważniejszego amerykańskiego wyróżnienia w dziedzinie dziennikarstwa i literatury. W setną rocznicę jej przyznawania o dawnych i współczesnych laureatach, znaczeniu nagrody i jej fundatorze Josephie Pulitzerze mówiła w audycji Kultura Nie Całkiem Osobista mówiła amerykanistka prof. Ewa Łuczak z Wydziału Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  dziennikarze dziennikarstwo literatura