Polskie Radio
Section05
inwestycje zagraniczne

Morawiecki: Guardian Glass otworzy w Polsce drugą fabrykę

Jeden z największych producentów szkła na świecie, po raz kolejny wybrał Polskę. Amerykańska firma Guardian Glass otworzy w naszym kraju drugą fabrykę. Przebywający w Waszyngtonie wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki w rozmowie z Polskim Radiem poinformował, że nowy zakład powstanie w Częstochowie, w pobliżu już istniejącego.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki USA inwestycje zagraniczne inwestycje Marek Wałkuski LOT

LG Chem inwestuje w Polsce. Otworzy fabrykę baterii do aut

To inwestycja, która przyniesie naszej gospodarce wiele korzyści - tak o nowej  fabryce baterii do samochodów elektrycznych, która powstanie Kobierzycach pod Wrocławiem, mówi prezes Agencji Rozwoju Przemysłu Marcin Chludziński. W fabrykę, która ma być największą tego typu w Europie 4,5 miliarda złotych zainwestuje koreańska firma LG Chem. Prace w niej ma znaleźć 2,5 tysiąca osób.
Zobacz więcej na temat:  elektromobilność inwestycje zagraniczne Dolny Śląsk

"Zagraniczne spółki nadal w Polsce znajdują potencjał"

Wicepremier Mateusz Morawiecki podczas środowej, kolejnej już wizyty w Londynie, rozmawiał z inwestorami i instytucjami finansowymi. W Rządach Pieniądza o tym, czy działania ministra rozwoju i finansów przekładają się na rzeczywistą aktywność zagranicznych podmiotów w Polsce, mówili Marian Szołucha z Akademii Finansów i Biznesu „Vistula”, Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Konfederacji Lewiatan i Piotr Kuczyński z Domu Inwestycyjnego Xelion.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki inwestycje zagraniczne inwestycje Wielka Brytania Ministerstwo Rozwoju Piotr Kuczyński Wojciech Surmacz