Polskie Radio
Section05
jesień

Sezon na grypę. Polacy nie wierzą w skuteczność szczepionek

Eksperci przekonuja, że wrzesień to dobry czas, aby się zaszczepić i zminimalizować ryzyko powikłań. Czym jest grypa, jak się przed nią ochronić i dlaczego warto się zaszczepić? Gościem Polskiego Radia 24 była Joanna Narożniak, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 jesień grypa szczepienia zdrowie służba zdrowia medycyna epidemia grypy

Przejaśnienia, małe opady i zachmurzenie we wtorek i środę

Jak informuje IMGW, od Europy południowo-zachodniej po centralną rozciąga się klin Wyżu Azorskiego. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże z frontami atmosferycznymi. Polska północna jest w zasięgu niżu znad Morza Norweskiego, na krańcach wschodnich kraju zaznacza się skraj zatoki niżu znad Finlandii i odsuwająca się na wschód strefa frontu chłodnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda jesień

"Jesteś tym, co jesz". Zdrowa żywność i odporność

Zdrowe odżywianie wymaga wysiłku, trzeba się skupić na sobie, spojrzeć na swoje ciało, potrzeby, poszukać produktów – mówił Marcin Banach, szef kuchni warszawskiej restauracji Winiarnia-Kotłownia. O świadomym jedzeniu w Polskim Radiu 24 rozmawiali także Anna Ruszczak (autorka bloga kulinarnego Na moim stole) i Andrej Modic (twórca internetowej społeczności zakupowej Lokalny Rolnik).
Zobacz więcej na temat:  ekologia jedzenie jesień zdrowe odżywianie zdrowie zima blog

Zimno? Rozgrzej się od wewnątrz!

W chłodne dni szukamy różnych sposobów na ogrzanie się, ale nie musimy ograniczać się tylko do grubych swetrów i grzania przy kominku lub kaloryferze. W walce z chłodem pomoże nam nie tylko gorąca herbata, ale także pokarmy i przyprawy mające właściwości pobudzające krążenie krwi i przyspieszające produkcję ciepła w organizmie.
Zobacz więcej na temat:  jedzenie jesień kulinaria STYL ŻYCIA zdrowe odżywianie zdrowie zdrowie i dieta zima

Czas na sweter, ale… z czego?

Chłodne jesienne i zimowe dni zmieniają modowe trendy, ale żeby wyglądać dobrze, trzeba się też dobrze czuć. Przy niskiej temperaturze musi być nam przede wszystkim ciepło. Jedno drugiego nie wyklucza, bo dobrze dobrany sweter sprawi, że będziemy ładnie wyglądać i nie zmarzniemy. Ważne jest, by dobrać odpowiedni fason i materiał, a także odpowiednio go pielęgnować.
Zobacz więcej na temat:  jesień kobieta moda moda i uroda STYL ŻYCIA trendy zakupy