Polskie Radio
Section05
katastrofa w Smoleńsku

Miesięcznica smoleńska. "To nie my chcemy dzielić Polaków"

– Wierzę, że w ósmą rocznicę tragedii staną tu pomniki i usłyszymy ostateczną odpowiedź ws. katastrofy. Wtedy, po 96 marszach, a ofiar było przecież 96, będziemy mogli powiedzieć „kończymy” – mówił na Krakowskim Przedmieściu podczas 88. miesięcznicy smoleńskiej Jarosław Kaczyński. W Polskim Radiu 24 komentarz Filipa Memchesa, publicysty oraz relacje Małgorzaty Głogowskiej - reporterki Polskiego Radia 24. 
Zobacz więcej na temat:  miesięcznica katastrofy smoleńskiej Warszawa katastrofa w Smoleńsku Jarosław Kaczyński

88. miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Upamiętniono ofiary

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz członkowie rządu uczcili w czwartek pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej. Z okazji 88. miesięcznicy katastrofy odprawiona została msza św. w intencji ofiar; złożono także kwiaty przed Pałacem Prezydenckim.  Oficjalne obchody zaczną się mszą o godz. 19 w warszawskiej archikatedrze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa smoleńska katastrofa w Smoleńsku Prawo i Sprawiedliwość

Debata Dnia: Nowe ustalenia podkomisji smoleńskiej

- Nie wiem jaka jest w końcu wersja wydarzeń podkomisji smoleńskiej: odlatujące skrzydło, pancerna brzoza czy nieszczęsna bomba termobaryczna. Komisja stała się groteskowym organizmem, który funkcjonuje, bo funkcjonować musi, gdyż PiS obiecał, że wyjaśni przyczyny katastrofy smoleńskiej – powiedział w Debacie Dnia Tomasz Walczak z Super Expressu. Kolejne ustalenia ekspertów Antoniego Macierewicza komentował w Polskim Radiu 24 także Piotr Gabryel z Do Rzeczy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Macierewicz katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk miesięcznica katastrofy smoleńskiej

"Cały kontekst w tej sprawie ma charakter polityczny"

Chcę powiedzieć jedno, nie mam czego się bać i pan prezes Kaczyński mnie nie przestraszy - powiedział Donald Tusk po wyjściu z Prokuratury Krajowej, gdzie zeznawał w charakterze świadka w śledztwie dot. nieprawidłowości przy przeprowadzenie sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej. Zakończone przesłuchanie relacjonuje w PR24 reporterka Polskiego Radia 24 Małgorzata Głogowska. 
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska Prokuratura Krajowa Donald Tusk Jarosław Kaczyński ekshumacja

Przesłuchanie Donalda Tuska i polskie roszczenia za II WŚ

 - Przesłuchanie Donalda Tuska wpisuje się w bieżący konflikt polityczny w Polsce. Sam Donald Tusk odpowiadał dziś na pytania używając argumentów politycznych - powiedział w kontekście czwartkowego przesłuchania byłego premiera w prokuraturze politolog dr Andrzej Anusz. W programie mowa była także o polskich roszczeniach za II Wojnę Światową. O reparacjach wojennych od Niemiec mówił publicysta, ekspert ds. niemieckich Janusz Tycner.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk katastrofa w Smoleńsku reparacje wojenne Radosław Sikorski Andrzej Anusz Niemcy II wojna światowa

Donald Tusk przesłuchany przez śledczych Prokuratury Krajowej

Donald Tusk po ponad ośmiu godzinach opuścił gmach Prokuratury Krajowej, gdzie zeznawał w czwartek w charakterze świadka w śledztwie dotyczącym nieprawidłowści przy sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej. - Nie mam się czego bać i pan prezes Kaczyński mnie nie przestraszy, niezależnie od tego w jak zaciekły sposób będzie starał się mnie dopaść. Nie pomoże mu w tym prokuratura - mówił Tusk do zebranych przed gmachem prokuratury dziennikarzy. 
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk katastrofa w Smoleńsku prokuratura Prokuratura Krajowa POLSKA