Polskie Radio
Section05
katastrofa w Smoleńsku

Szef MON: znaleźliśmy w zapisie (...) moment wybuchu

Moment eksplozji został zidentyfikowany, znaleźliśmy go w zapisie jednego z rejestratorów - poinformował w sobotę minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, zapytany przez dziennikarzy o aktualne ustalenia ws. katastrofy smoleńskiej. Minister brał udział w zjeździe szefów klubów Gazety Polskiej w Spale (Łódzkie).
Zobacz więcej na temat:  Antoni Macierewicz katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska Smoleńsk Spała Gazeta Polska Tomasz Sakiewicz

Debata Poranka: koniec miesięcznic smoleńskich

Podczas obchodów 90. miesięcznicy smoleńskiej Jarosław Kaczyński podkreślił, że jeśli cele miesięcznic zostaną zrealizowane, to za pół roku uroczystości w ósmą rocznicę katastrofy w Smoleńsku będą jednocześnie ostatnimi obchodami. O katastrofie smoleńskiej i obchodach miesięcznic mówili w audycji Debata Poranka Michał Rachoń (TVP INFO) i Sebastian Gajewski (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku

89. miesięcznica smoleńska. "Lech Kaczyński żył prawdą"

Na Krakowskim Przedmieściu po raz 89. uczczono pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej z 2010 roku. W ramach Miesięcznicy smoleńskiej rano odbyła się msza, a po niej modlitwa, w której słowo do zebranych wygłosił ksiądz Zdzisław Tokarczyk. W imieniu prezydenta Andrzeja Dudy złożono też wieniec przed tablicą poświęconą pamięci ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 r., która znajduje się w kaplicy Pałacu Prezydenckiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa w Smoleńsku Lech Kaczyński

Pełnomocnicy i śledczy: wezwać Tuska na proces Arabskiego

Prokuratura przyłączyła się do wniosku oskarżycieli prywatnych o przesłuchanie Donalda Tuska w procesie Tomasza Arabskiego i czterech innych urzędników kancelarii byłego premiera. Wszyscy odpowiadają za niedopełnienie obowiązków przy organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu w 2010 roku.  Rozprawę w Polskim Radiu 24 relacjonowali Ksenia Maćczak (IAR) i reporter PR24 Maciej Chmielnicki. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katastrofa w Smoleńsku Tomasz Arabski Lech Kaczyński Smoleńsk Platforma Obywatelska Donald Tusk

Miesięcznica smoleńska. "To nie my chcemy dzielić Polaków"

– Wierzę, że w ósmą rocznicę tragedii staną tu pomniki i usłyszymy ostateczną odpowiedź ws. katastrofy. Wtedy, po 96 marszach, a ofiar było przecież 96, będziemy mogli powiedzieć „kończymy” – mówił na Krakowskim Przedmieściu podczas 88. miesięcznicy smoleńskiej Jarosław Kaczyński. W Polskim Radiu 24 komentarz Filipa Memchesa, publicysty oraz relacje Małgorzaty Głogowskiej - reporterki Polskiego Radia 24. 
Zobacz więcej na temat:  miesięcznica katastrofy smoleńskiej Warszawa katastrofa w Smoleńsku Jarosław Kaczyński

88. miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Upamiętniono ofiary

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz członkowie rządu uczcili w czwartek pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej. Z okazji 88. miesięcznicy katastrofy odprawiona została msza św. w intencji ofiar; złożono także kwiaty przed Pałacem Prezydenckim.  Oficjalne obchody zaczną się mszą o godz. 19 w warszawskiej archikatedrze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa smoleńska katastrofa w Smoleńsku Prawo i Sprawiedliwość