Polskie Radio
Section05
konstytucja

„PiS nie otrzymał mandatu do zmian w konstytucji”

Senacka Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji opowiedziała się za przyjęciem bez poprawek ustawy o Sądzie Najwyższym. Wnioskowali o to senatorowie Prawa i Sprawiedliwości, liczne poprawki zgłaszała Platforma Obywatelska, która chciała też odrzucenia ustawy. – To nie jest przywrócenie sądów obywatelom, ale partii rządzącej – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania b. premier Leszek Miller.
Zobacz więcej na temat:  Leszek Miller Sąd Najwyższy SLD krs konstytucja Prawo i Sprawiedliwość PiS Ministerstwo Sprawiedliwości reforma sądownictwa pr24 reforma sądownictwa

Prezydent namawia do referendum ws. konstytucji

Referendum konstytucyjne i nowa konstytucja to tematy, którym prezydent Duda poświęcił swoje wystąpienie podczas spotkania z klubami Gazety Polskiej. Nowa konstytucja, zdaniem prezydenta, potrzebna jest przede wszystkim młodemu pokoleniu Polaków, które wychowało się już w wolnej Polsce i które – jak podkreślił - nie ma żadnych kompleksów, gdyż ma poczucie, że Polska jest jednym z większych krajów Europy. O pomyśle zmiany konstytucji dyskutowali w Polskim Radiu 24 Łukasz Polinceusz (Fundacja Pułaskiego) i dr Sebastian Gajewski (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 konstytucja referendum Andrzej Duda prezydent