Polskie Radio
Section05
krs

„Projekty orzeczeń to zła praktyka, z którą trzeba skończyć"

- Mamy w polskim sądownictwie problem. Projekt orzeczenia pojawia się jeszcze przed zakończeniem postępowania. Uważam, że powinno to być zakazane i surowo karane, bo powoduje możliwość utraty zaufania do wymiaru sprawiedliwości – powiedział w audycji Kulisy Spraw mec. Artur Wdowczyk. Gość mówił też o innych problemach sądownictwa, które wymagają naprawy.
Zobacz więcej na temat:  sąd prawo krs reforma sądownictwa reforma sądownictwa pr24

Reforma sądownictwa: "Obie strony szukają porozumienia"

„Przyjęliśmy właściwie wszystkie postulaty prezydenta ws. reformy sądownictwa” – poinformował prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. - Obawiam się, że nie zbliżamy się do finału – stwierdził w Polskim Radiu 24 Piotr Trudnowski z portalu Jagielloński24.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda Trybunał Stanu Krajowa Rada Sądownictwa krs reforma sądownictwa reforma sądownictwa pr24

Rozmowy o sądownictwie. "Obie strony dogadają się”

– Obie strony „dogadają się”. Widać jednak wyraźnie, że to jeszcze długo potrwa – mówił w Polskim Radiu 24 Michał Karnowski. Dziennikarz „Sieci” i „wPolityce.pl” w ten sposób odniósł się do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Politycy mieli rozmawiać m.in. o reformie sądownictwa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reforma sądownictwa pr24 reforma sądownictwa prezydent Andrzej Duda Michał Karnowski PiS Jarosław Kaczyński krs Sąd Najwyższy

Reforma sądownictwa. Dziś spotkanie Duda-Kaczyński

Około godziny siedemnastej prezydent Andrzej Duda spotka się z liderem partii rządzącej Jarosławem Kaczyńskim. Tematem rozmowy mają być przygotowane przez prezydenta projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. To będzie trzecie spotkanie polityków w tej sprawie. O konflikcie wokół reformy sądownictwa mówili w audycji Debata Poranka Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna), Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska) oraz Bogumił Łoziński (Gość Niedzielny).
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa reforma sądownictwa pr24 Andrzej Duda krs Jarosław Kaczyński

Debata nt. "Resortowych tóg". "Zmiany muszą być głębokie"

W Domu Technika w Warszawie odbyła się debata wokół książki dziennikarza "Gazety Polskiej" Macieja Marosza pt. "Resortowe togi". Oprócz autora udział w niej wzięli dziennikarz Marcin Wolski, mec. Łukasz Andrzejewski, mec. Lech Obara, były opozycjonista Piotr Jegliński oraz publicysta Adrian Stankowski.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Małgorzata Gersdorf Andrzej Duda prezydent krs