Polskie Radio
Section05
łyżwiarstwo szybkie

Nowi trenerzy panczenistów. Połączenie rutyny i młodości

Władze Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego poinformowały, że nowymi szkoleniowcami reprezentacji Polski w biegach średnich oraz długich będą Roland Cieślak i Holender Henk Hospes. W ostatnich dniach obaj spotkali się z kadrowiczami na przedsezonowych konsultacjach i badaniach w warszawskim Instytucie Sportu. – Liczymy, na poprawę wyników w biegach średnich i długich – mówi Konrad Niedźwiedzki, dyrektor sportowy PZŁS.
Zobacz więcej na temat:  SPORT łyżwiarstwo szybkie łyżwiarstwo sporty zimowe

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi 2014. Medale dla łyżwiarzy szybkich

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi były wyśmienite w wykonaniu polskich sportowców. Biało-Czerwoni wywalczyli sześć medali - dwa złote krążki zdobył Kamil Stoch w skokach narciarskich, pierwsza była też Justyna Kowalczyk w narciarskim biegu na 10 km techniką klasyczną. W audycji "100 opowieści na 100-lecie startów reprezentacji Polski w Igrzyskach Olimpijskich" przypomnieliśmy sukces z areny, gdzie rywalizowali łyżwiarze szybcy.
Zobacz więcej na temat:  Cezary Gurjew Zbigniew Bródka łyżwiarstwo szybkie Soczi 2014

Polska niedziela w PŚ! Złoto, srebro i brąz panczenistów

Reprezentanci Polski w fantastycznym stylu zakończyli finał Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, który w weekend był rozgrywany w Quebecu. W niedzielę srebro i brąz na 500 metrów wywalczyli kolejno Marek Kania i Piotr Michalski, którzy później wraz z Damianem Żurkiem wygrali rywalizację w sprincie drużynowym! Tym samym Biało-Czerwoni kończą udany sezon PŚ z dorobkiem dziesięciu medali!
Zobacz więcej na temat:  SPORT łyżwiarstwo łyżwiarstwo szybkie sporty zimowe Piotr Michalski

Świetny bieg Polek w PŚ. Jest medal!

Kolejny świetny dzień na torze w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim mają za sobą reprezentanci Polski w łyżwiarstwie szybkim. Po piątkowym brązie Andżeliki Wójcik na 500 metrów biało-czerwoni zdobyli kolejny medal Pucharu Świata! Na najniższym stopniu podium w biegu drużynowym kobiet stanęły Karolina Bosiek, Magdalena Czyszczoń i Natalia Jabrzyk. W pierwszej dziesiątce 500 metrów zameldowali się natomiast Andżelika Wójcik, Damian Żurek i Marek Kania.
Zobacz więcej na temat:  SPORT łyżwiarstwo łyżwiarstwo szybkie sporty zimowe Andżelika Wójcik