Polskie Radio
Section05
podróże zagraniczne

Podróże do krain nieistniejących. Błędy i oszustwa na starych mapach

– Kiedy dawni zdobywcy i odkrywcy ruszali w podróż, informacje o świecie były bardzo skąpe. Musieli polegać na tym, co było akurat dostępne. Mapy bywały nie tylko mało wiarygodne, ale do tego kopiowano jedną od drugiej. W ten sposób raz popełnione błędy funkcjonowały przez stulecia – przyznaje Edward Brooke-Hitching, autor "Atlasu lądów niebyłych".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Paweł Drozd podróże podróże zagraniczne Indie Wyspa Wielkanocna KSIĄŻKA STYL ŻYCIA

Wakacyjne podróże. Dlaczego warto wybrać się do Grecji?

Gwarancja ciepłej i słonecznej pogody, najpiękniejsze w basenie Morza Śródziemnego plaże, bogactwo helleńskiej historii, a także niezapomniane krajobrazy. Powodów do tego, by w czasie wakacyjnego urlopu wybrać się do Grecji jest wiele. W Polskim Radiu 24 dr Konrad Kuczara z Uniwersytetu Warszawskiego mówił o zaletach, które sprawiają, że państwo to jest idealnym miejscem na letni odpoczynek.
Zobacz więcej na temat:  wakacje Grecja podróże podróże zagraniczne turystyka

W wakacje podróżujmy bezpiecznymi autokarami

Choć od kilku lat prowadzona jest wakacyjna akcja Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego "Bezpieczny Autokar", inspektorzy nadal podczas kontroli wykrywają niedopatrzenia, a w ciągu ostatnich wakacyjnych dni pojawiały się kolejne informacje o wypadkachw autokarów z wycieczkami. Czy stan poruszających się po naszych drogach autokarów poprawia się?
Zobacz więcej na temat:  Czwórka wakacje podróże bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze wakacje 2017 podróże po Polsce podróże zagraniczne POLSKA

Czechia czy Republika Czeska? Na ile znamy naszych sąsiadów?

 - Nazwa Republika Czeska z jednej strony podkreśla demokratyczność, Czesi bardzo często o swoim kraju mówią po prostu "Republika". Z drugiej strony jednak akcentuje, że ten kraj tworzą trzy historyczne krainy, czyli Czechy, Śląsk i Morawy. Broń Boże powiedzieć w Brnie, że jest się w Czechach - przestrzega Marcin Czyżniewski.
Zobacz więcej na temat:  Trójka podróże zagraniczne podróże Paweł Drozd Czechy STYL ŻYCIA Azja Leon Barszczewski