Polskie Radio
Section05
polityka

Zakaz handlu w niedziele dzieli nie tylko polityków

– Propozycja, aby ograniczyć handel do dwóch niedziel w miesiącu, jest dobrym kompromisem pomiędzy tym, co proponuje PiS, a tym, co proponuje Komitet Inicjatywy Ustawodawczej – mówił w "Pulsie Trójki" Jan Mosiński z PiS. – To jest zgniły kompromis. I nikogo nie zadowala – ripostował Mirosław Suchoń z Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Handlowy POLSKA Solidarność polityka Trójka Nowoczesna Łukasz Walewski handel w niedzielę

TYLKO U NAS "Cichy hegemon Europy". Niemcy idą głosować

- Wszystko wskazuje na to, że te wybory będą się cieszyły ogromnym zainteresowaniem Niemców, ale nie tylko Niemców, w ogóle Europejczyków, także Polaków – mówi Portalowi PolskieRadio.pl Grzegorz Ślubowski, redaktor naczelny Redakcji Publicystyki Międzynarodowej. To ze względu na siłę jaką Niemcy stanowią w Europie, wszyscy uważnie przyglądają się najstrojom towarzyszącym wyborom.
Zobacz więcej na temat:  wybory w Niemczech Wybory w Europie Niemcy wybory polityka Angela Merkel TYLKO U NAS ŚWIAT

Reforma sądownictwa. Jak będą wyglądały projekty prezydenta?

– Uważam, że pomysły prezydenta będą zbieżne z tym, co zostało przygotowane przez ministerstwo sprawiedliwości – powiedział Jacek Łęski z TVP. Odniósł się w ten sposób do projektów ustaw reformujących Sąd Najwyższy i KRS, które przygotowuje prezydent Andrzej Duda. W audycji „Wróżenie z Faktów” temat ten skomentował także Roman Imielski z „Gazety Wyborczej”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Łukasz Warzecha prezydent Andrzej Duda reforma sądownictwa pr24 reforma sądownictwa krs Sąd Najwyższy Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro

Reforma sądownictwa. Projekty ustaw najpewniej 25 września

"Termin przedstawienia projektów ustaw o SN i KRS przez prezydenta 25 września jest wielce prawdopodobny" - powiedział rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński po środowym spotkaniu Andrzeja Dudy z przedstawicielami klubów parlamentarnych. Łapiński dodał, że nie ma jeszcze decyzji, czy projekty trafią do Sejmu od razu po przedstawieniu ich opinii publicznej, czy też później. O konsultacjach u prezydenta, mówił w audycji Północ-Południe politolog prof. Rafał Chwedoruk z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka reforma sądownictwa pr24 reforma sądownictwa Andrzej Duda