Ten thriller chwyci Cię za gardło Od 20 maja zapraszamy do "Lektur Jedynki" na kryminał Bernarda Miniera "Krąg". Pierwsza książka tego autora, "Bielszy odcień śmierci" została nagrodzona Prix Polar dla najlepszego francuskiego kryminału w roku 2011. Czyta Przemysław Bluszcz.
Otwarcie Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego 21 maja w Lusławicach oficjalne otwarcie Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.
Męskie Granie 2013: wszystko rozpocznie się w Żywcu! Rąbek tajemnicy, którą owiane jest Męskie Granie 2013, uchylił w poniedziałkowej "W tonacji Trójki" Piotr Stelmach. Jak przyznał, nie może jeszcze zdradzić zbyt wiele, ale...
Finał Ligi Europy na Stadionie Narodowym w Warszawie Prezes PZPN Zbigniew Boniek i jego współpracownicy przeforsowali organizację finału Ligi Europy w Warszawie - donoszą media.
Niech czterolatek wie, co to seksualność! Edukacja seksualna jest potrzebna - w tej kwestii eksperci są zgodni. Wątpliwości pojawiają się, gdy pytamy, od kiedy zacząć uczyć i kto ma być nauczycielem.
Dzień Matki. "Błędów rodzicielskich nie da się uniknąć" - Rodzice muszą pamiętać, że trzeba rozdzielić miłość i umiejętności wychowywania. Jeśli się tego nauczymy, nie będzie w nas nieuzasadnionego poczucia winy – powiedziała w audycji "Dobronocka” Małgorzata Liszyk-Kozłowska, psychoterapeutka.
Muza Strindberga. Wyzwolona kobieta, której nie mógł znieść - Strindberg wybierał sobie kobiety energiczne, mające własne zainteresowania. Jednocześnie domagał się, żeby były jak liany, które oplatają mężczyznę i są w każdej chwili do usług - opowiada prof. Sokół w Dwójce.
Polacy wśród nagrodzonych na 10. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL! - Zwycięzcą został film Davida Sievekinga "Nie zapomnij mnie". W 2010 roku obraz "David chce odlecieć" tego reżysera został wyróżniony na festiwalu - przypomina Weronika Adamowska, reprezentująca organizatorów PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL.
Mirosław Baka: "Jack Strong" wywoła kontrowersje Rozgłos zapewnił mu "Krótki film o zabijaniu" Krzysztofa Kieślowskiego. W ciągu ostatnich 25 lat zagrał wiele ról filmowych i teatralnych. Wkrótce będzie można go obejrzeć w filmie Władysława Pasikowskiego, "Jack Strong" o płk. Kuklińskim.
Jak bardzo obnażamy się na Facebooku? Wydaje się, iż obecnie życie bez portali społecznościowych nie istnieje. Jeżeli nie masz profilu na jednym z popularnych portali – nie istniejesz.
Nie trzeba leczyć mleczaków? Totalna bzdura! - Panuje przekonanie, skandaliczne i absolutnie błędne, że zębów mlecznych się nie leczy. Należy je leczyć, bo inaczej mamy potem do czynienia z próchnicą wtórną - podkreśla dziennikarz Marcin Cejrowski, który wspiera działania Fundacji Wiewiórki Julii.