Polskie Radio
Section05
pomoc społeczna

Niewiele ośrodków pomocy społecznej chętnych na zmianę struktur

Do 12 września ośrodki pomocy społecznej (OPS) mogą składać wnioski w organizowanym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej konkursie, w którym mogą otrzymać dofinansowanie na reorganizację swoich struktur. Jednak tylko 526 z prawie 2,5 tys. jednostek zdecydowało się dotychczas wyodrębnić zespoły zajmujące się pracą socjalną i postępowaniami administracyjnymi. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 Paweł Maczyński z Ogólnopolskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 pomoc społeczna Ministerstwo Rodziny

"Wspólnie zablokujmy oszustów i pomagajmy mądrze"

Wystartowała akcja #MądrzePomagam – wspólnie zablokujmy oszustów i pomagajmy mądrze". Celem przedsięwzięcia jest wykrycie i blokowanie fikcyjnych zbiórek pieniędzy w internecie, takich jak #bojesieciemnosci dla 2,5 letniego Antosia. #MądrzePomagam wspiera już kilkadziesiąt fundacji, stowarzyszeń, organizacji i mediów. O akcji mówili w Polskim Radiu 24 Tomasz Chołast (współzałożyciel zrzutka.pl) i Beata Chętnik (wolontariuszka Fundacji Ziarnko Maku).
Zobacz więcej na temat:  pomoc pomoc społeczna internet bezpieczeństwo w intenecie akcja charytatywna

Wielkie i małe marzenia seniorów. Jak o nie dbać?

- Seniorzy mają najróżniejsze marzenia i potrzeby. Czasem chcą po prostu przejść się na starówkę, usiąść w ulubionej kawiarni, albo zobaczyć jak zmieniło się miejsce, w którym kiedyś mieszkali - mówi w Czwórce Natalia Duszeńska, studentka pielęgniarstwa i laureatka Nagrody Pielęgniarskiej szwedzkiej królowej Sylwii.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Aleksandra Jasińska Karina Terzoni pielęgniarka medycyna senior STYL ŻYCIA pomoc społeczna pomoc