Polskie Radio
Section05
poprawność językowa

"Zagadkowa niedziela" Katarzyny Stoparczyk z tytułem Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej

25 września w Wejherowskim Centrum Kultury odbyła się gala wieńcząca XVII edycję plebiscytu na najlepiej mówiących Polaków. Tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej Vox Populi trafił do Katarzyny Stoparczyk za audycję dla dzieci "Zagadkowa niedziela". Nagrodę wręczała Barbara Krafftówna z Kapituły Mistrz Mowy Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Trójka poprawność językowa poprawna polszczyzna Kasia Stoparczyk Andrzej Kruszewicz

Projekt "Wspólny Mianownik". Czy można ocalić stare słowa?

– Zachęcamy wszystkich, ale przede wszystkim młodych ludzi, żeby szukali słów, które bardzo lubią, a które znikają z języka. Te stare słowa mogą być międzypokoleniowym łącznikiem, początkiem rozmowy z babcią czy dziadkiem o tym, jak zmienił się świat i sposób opowiadania o świecie – mówi Aleksandra Rzążewska. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Pruchnicka język polski poprawność językowa STYL ŻYCIA

Mistrz Mowy Polskiej 2017. Znamy nominowanych

- W 2000 roku powstał pomysł, zainicjowany przez śp. Bogdana Hojnę, powołania konkursu na najlepiej i najmądrzej mówiących Polaków. Od 2001 roku, co roku, poznajemy kolejnych mistrzów, a od 7 lat także Kuźnię Mistrzów Mowy Polskiej – mówi Piotr Kossakowski, sekretarz programu "Mistrz Mowy Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  język polski KULTURA Anna Stempniak poprawna polszczyzna poprawność językowa Magda Mikołajczuk Martyna Podolska Dorota Kołodziejczyk