Polskie Radio
Section05
prognoza

Gwałtowne burze w Polsce. Nie żyje jedna osoba

Ponad 3,2 tys. interwencji strażaków i prawie 103 tys. odbiorców bez prądu to najnowszy bilans burz, które w czwartek przeszły nad Polską - poinformowała w czwartek PAP Państwowa Straż Pożarna i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. O ekstremalnych warunkach pogodowych w Polsce mówił w Polskim Radiu 24 starszy brygadier Paweł Frątczak, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej.
Zobacz więcej na temat:  nawałnica burze pogoda straż pożarna prognoza

Upały nad Polską. Lekarze zalecają picie wody

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed upałami. Dla części województw wydano ostrzeżenie 3. stopnia, co oznacza bardzo duże ryzyko udaru słonecznego i zagrożenie życia. Podczas nadchodzącej fali upałów zaleca się stałe kontrolowanie prognozy pogody i unikanie wychodzenia z domu w godzinach południowych. O tym, na co uważać, gdy za oknem wysokie temperatury mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Mularczyk, kardiolog.
Zobacz więcej na temat:  pogoda prognoza zdrowie

Pogoda: przed nami tydzień pod znakiem upałów

Poniedziałek z opadami deszczu na zachodzie, a później na północy kraju. Na południu kraju przez cały czas bardzo pogodnie i słonecznie. Temperatura będzie wysoka. We wtorek będzie jeszcze goręcej. Na termometrach od 29 do 36 stopni. Na północnym zachodzie kraju możliwe burze. Więcej deszczu i burz w środę - będą pojawiać się od południowego zachodu w kierunku północnego wschodu. Upalnie będzie także w czwartek i w piątek. 
Zobacz więcej na temat:  pogoda prognoza IMGW prognoza pogody POLSKA