Polskie Radio
Section05
program 500+

"Program 500 plus dokonał spustoszenia na rynku pracy"

- Kobiety to siła Polski, lecz pan Piotr Duda zasłania się tą tradycją po to, by proponować Polkom niższe emerytury. Dzieje się tak, by kobiety odchodziły z rynku pracy i nie realizowały się zawodowo. Każdemu człowiekowi praca daje godność. Piotr Duda popiera projekty, które kobietom odbierają pracę i dają niższe pieniądze. Punktem wyjścia rządu powinno być zapewnienie ludziom pracy, a nie wypychanie na emerytury – powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PO Paweł Zalewski
Zobacz więcej na temat:  Europarlament Platforma Obywatelska Unia Europejska Paweł Zalewski program 500+ wiek emerytalny w Polsce emerytura kobieta praca

"W 2017 roku powinno się urodzić 400 tysięcy dzieci"

- Z danych GUS wynika, że w pierwszej połowie 2017 roku urodziło się 200 tysięcy dzieci - to o 8 proc. więcej niż w 2016 roku. W roku 2017 roku powinno się urodzić 400 tysięcy dzieci. Natomiast w październiku 2014 roku GUS prognozował, że w 2017 roku urodzi się 350 tysięcy dzieci – poinformował w Polskim Radiu 24 Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  dzieci program 500+ Rodzina 500+ Bartosz Marczuk Ministerstwo Rodziny dzietność POLSKA

"500+" bez przerwy? Ostatni dzień na złożenie wniosku

Wraz z końcem sierpnia nie kończy się okres składania wniosków o przyznanie "500+" - podkreśliła szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Natomiast złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje, że nie będzie przerwy w wypłacie świadczeń. Złożenie wniosku we wrześniu oznacza, że świadczenie będzie wypłacone do końca listopada z wyrównaniem za październik.
Zobacz więcej na temat:  Elżbieta Rafalska Rodzina 500+ program 500+ Ministerstwo Rodziny

Program 500+ pomaga rodzinom zmniejszyć długi

Blisko jedna trzecia korzystających z programu 500+, unika dzięki niemu korzystania z ofert firm pożyczkowych, oferujących tzw. chwilówki. Program pomógł co trzeciej rodzinie zmniejszyć zaległe długi. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor i Biuro Informacji Kredytowej. Badanie pokazało, że w zdecydowanej większości przypadków z pomocy państwa korzystają dzieci.
Zobacz więcej na temat:  program 500+ rodzina Rodzina 500+ społeczeństwo POLSKA

Pieniędzmi z 500 plus Polacy finansują edukację dzieci

Polacy środki z programu 500 plus najczęściej wydają na żywność, ubrania, dodatkowe zajęcia edukacyjne dla dzieci, a także inne opłaty, związane z przedszkolem lub szkołą. Tak wynika z badania „Sytuacja na rynku Consumer Finance”, zrealizowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych oraz Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH. W Debacie Poranka komentarz publicystów: Katarzyny Kozłowskiej, Jakuba Jałowiczora i Marka Króla.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 program 500+ Elżbieta Rafalska Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Program 500 plus. Będzie wzrost liczby urodzeń?

Według danych GUS w pierwszym kwartale 2017 r. zarejestrowano ok. 100 tys. urodzeń. To o ponad 7 tys. więcej niż rok temu. Zdaniem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, to zasługa m.in. programu 500 plus. O zmianach demograficznych mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mirosław Grewiński z Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  program 500+ gus Główny Urząd Statystyczny dzieci dzietność