Polskie Radio
Section05
program 500+

"Duże rodziny potrzebują systemowej pomocowy"

Codzienne problemy nie sprzyjają dzietności. Często już decyzja o drugim dziecku odkładana jest w nieskończoność. Są jednak osoby, które idą pod prąd: postanawiają, że będą mieć dużo dzieci. Z jakimi problemami spotykają się duże rodziny? Na ile troszczy się o nie państwo? Gościem Polskiego Radia 24 była Joanna Krupska, prezes Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 program 500+ rodzina dzieci Rodzina 500+ Ministerstwo Rodziny

Nowe pomysły rządu. 500 plus dla emerytów?

Po wprowadzeniu programu Rodzina 500 Plus rząd chce ulżyć emerytom. Jednym z pomysłów jest 8-procentowy rabat w postaci dodatkowej emerytury dla osób, które zdecydują się pracować dłużej niż 60 i 65 lat. Kolejne to Program 500 Plus dla emeryta lub dodatkowa premia w wysokości 10 tys. zł dla tych, którzy przepracują co najmniej 2 lata więcej. Rządowe propozycje komentowali w audycji Rządy Pieniądza Paweł Cymcyk (Związek Maklerów i Doradców), Łukasz Piechowiak (Fundacja Krakowskie Przedmieście) i Marcin Nowacki (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców).
Zobacz więcej na temat:  emerytura senior program 500+ Rodzina 500+

Rząd uszczelnia program "Rodzina 500+"

Rząd we wtorek przyjął przygotowany przez resort rodziny, pracy i polityki społecznej projekt nowelizacji niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin. Projekt ten stanowi efekt przeglądu systemu wsparcia rodzin, do którego zobowiązała rząd ustawa wprowadzająca program "Rodzina 500 plus" i zakłada zmiany przede wszystkim w ustawach: o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, o świadczeniach rodzinnych, o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3, o Karcie Dużej Rodziny.
Zobacz więcej na temat:  rząd Beaty Szydło program 500+ Rodzina 500+

Anita Gargas: w Moskwie odbywało się niszczenie dowodów

Polska prokuratura czeka na odpowiedź strony rosyjskiej w sprawie sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej na terenie Rosji. Przeprowadzane ostatnio ekshumacje ujawniają liczne błędy. 1 czerwca to międzynarodowy dzień dziecka, jak polskim dzieciom pomaga program Rodzina 500 plus? To najważniejsze tematy, które skomentowali goście audycji Podsumowanie Dnia w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mariusz Kamiński program 500+ katastrofa smoleńska Rosja ekshumacja Anita Gargas Bartosz Marczuk Sąd Najwyższy

Wydajemy nawet 200 tys. złotych na wychowanie dziecka

Koszt wychowania jednego dziecka w Polsce, do osiągnięcia przez nie pełnoletności, wynosi od 176 tysięcy do 200 tysięcy złotych. Przy dwójce dzieci koszty mogą wynieść nawet blisko 370 tysięcy złotych, a przy trójce zbliżają się do pół miliona. Tak wynika z raportu przygotowanego przez Centrum imienia Adama Smitha. Dane komentował w Polskim Radiu 24 Andrzej Sadowski, prezes instytucji.
Zobacz więcej na temat:  dzieci wychowanie pieniądze Andrzej Sadowski program 500+ rodzicielstwo