Polskie Radio
Section05
program 500+

Program Rodzina 500 Plus. Podsumowanie rok po uchwaleniu

Minister rodziny Elżbieta Rafalska poinformowała, że nie potwierdziły się obawy o negatywnym wpływie świadczenia 500 plus na rynek pracy. Jakie skutki przyniosło zatem wprowadzenie rządowego programu? Gośćmi Polskiego Radia 24 byli: Teresa Kapela wiceprzewodnicząca Związku Dużych Rodzin Trzy Plus i dr Grzegorz Baczewski ekspert z Konfederacji Lewiatan.
Zobacz więcej na temat:  program 500+ rodzina rodzice dzieci Ministerstwo Rodziny

"Program Rodzina 500 Plus zredukował ubóstwo dzieci"

Do końca marca Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ma przygotować podsumowanie pierwszego roku funkcjonowania programu 500 Plus. Zaproponowane zostaną również niezbędne zmiany. – Program zredukował o 94 proc. skrajne ubóstwo wśród najmłodszych. To fenomenalny efekt 500 Plus. Rok 2016 przejdzie do historii Polski jako ten, w którym udało się wreszcie zlikwidować niemal całkowicie nędzę polskich dzieci – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Rodziny Bartosz Marczuk Prawo i Sprawiedliwość program 500+

Pytamy czy zaostrzać ustawę umożliwiającą wycinkę drzew?

W najnowszym badaniu zapytaliśmy Polaków, czy ich zdaniem ustawa umożliwiająca wycinkę drzew na własnej posesji powinna zostać zaostrzona podczas ponownego rozpatrzenia przez Sejm? Czy ustawa 500 plus, dotycząca przyznawania świadczenia wychowawczego w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko ma więcej plusów czy minusów? Zapytaliśmy również o to, czy w najbliższe wakacje planują co najmniej dwutygodniowy wyjazd wypoczynkowy? A także która z europejskich stolic wydaje się najbardziej bezpieczna ze względu na zagrożenie atakiem terrorystycznym?
Zobacz więcej na temat:  sondaże Polskiego Radia 24 sondaże drzewa ministerstwo środowiska program 500+ wakacje terroryzm