Polskie Radio
Section05
propaganda

"Powinniśmy stworzyć kanał telewizyjny TVP Polonia Wschód"

W ostatnich dniach, z inicjatywy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, z Polski wydalony został Dmitryi K., naukowiec i przedstawiciel Rosyjskiego Instytutu Studiów Strategicznych w Moskwie. Miał prowadzić działalność wymierzoną w polskie interesy. W Polskim Radiu 24 o funkcjonowaniu rosyjskiej propagandy m.in. w rozmowie z Agnieszką Romaszewską-Guzy z Telewizji Biełsat.
Zobacz więcej na temat:  Rosja propaganda wojna hybrydowa Białoruś Litwa TVP Agnieszka Romaszewska

Rosja na propagandowej wojnie. "Szykowali się wiele lat"

Z miesiąca na miesiąc wzrasta aktywność ośrodków kremlowskiej propagandy. Rosyjska wojna dezinformacyjna prowadzona jest m.in. przeciwko Polsce i Europie. O stosowanych przez Moskwę metodach i walce z fake newsami mówili w Polskim Radiu 24 Adam Lelonek i Marta Kowalska z Centrum Analiz Propagandy i Dezinformacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja twitter Facebook media społecznościowe wojna hybrydowa propaganda Władimir Putin Ukraina Gruzja

UE przeciwko rosyjskiej propagandzie. Z motyką na słońce?

– Z badań w Czechach analizujących skuteczność rosyjskiej propagandy wynika, że ok. 40 proc. Czechów ma obraz konfliktu na Ukrainie, który płynie z rosyjskich mediów – podkreślała w audycji Świat w Powiększeniu dr Beata Gałek. Ekspert z Zakładu Bezpieczeństwa Międzynarodowego i Studiów Strategicznych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach mówiła w Polskim Radiu 24 o mechanizmach, jakie stosuje Moskwa, by szerzyć propagandę. 
Zobacz więcej na temat:  Rosja Unia Europejska propaganda media Władimir Putin USA Holandia Niemcy Francja