Polskie Radio
Section05
radio

Święto odzyskania niepodległości w Polskim Radiu

W środę 11 listopada przypada 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia na wszystkich antenach Polskiego Radia w południe zabrzmi Mazurek Dąbrowskiego. 11 listopada w Polskim Radiu grać będziemy wyłącznie polską muzykę. W audycjach specjalnych porozmawiamy m.in. o tym, co dla pokoleń Polaków oznaczały wolność i ojczyzna oraz na czym polega patriotyzm gospodarczy. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU niepodległość koncert słuchowisko rocznica Święto Niepodległości gra radio Przystanek Niepodległość

Polskie Radio na 1 listopada – wspomnienia o tych, którzy odeszli i raporty z dróg

Z okazji Wszystkich Świętych anteny Polskiego Radia przygotowały specjalne ramówki. Nie zabraknie w nich audycji wspomnieniowych o znanych ludziach kultury, nauki i sportu, którzy odeszli w mijającym roku. 1 i 2 listopada będzie dominować specjalnie dobrana, spokojna i nastrojowa muzyka, a cyfrowe Polskie Radio Kierowców oraz Jedynka, Trójka i Polskie Radio 24 będą informować kierowców o sytuacji na drogach. Z myślą o tych, którzy zostaną w domach, Polskie Radio przygotowało transmisje mszy świętych.
Zobacz więcej na temat:  radio Polskie Radio Wszystkich Świętych kierowcy drogi wspomnienie Dwójka Trójka Czwórka Polskie Radio Kierowców Msza święta

Dr Marcin Hermanowski: radio dawało namiastkę uczestnictwa

- Radio od samego początku istnienia starało się na różne sposoby transmitować wydarzenia, które działy się w wielu miejscach Polski. Jednak kłopot sprawiała technika, więc początkowo były to transmisje telefoniczne, a jeżeli transmisje się odbywały, to często były nagrywane na taśmę i dopiero później odtwarzane - mówił w Dwójce historyk radia dr Marcin Hermanowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Dwójka radio Jakub Kukla Monika Zając KULTURA historia radiofonii

Wielki jubileusz "Kroniki Sportowej". Wydanie numer 21000. POSŁUCHAJ

"Kronika Sportowa" to audycja, która nadawana jest bez przerwy od 30 listopada 1954 roku. W wydaniu numer 21 000 przedstawiliśmy fragmenty relacji dotyczących najważniejszych sukcesów polskich sportowców. - Święto świętem, ale naszym obowiązkiem przede wszystkim jest informować Państwa, co dzieje się na sportowych arenach w kraju i zagranicą - stwierdził Cezary Gurjew, przechodząc do relacjonowania aktualnych wydarzeń sportowych.
Zobacz więcej na temat:  radio Polskie Radio

W kuźni młodych talentów. Rusza Akademia Radiowa Polskiego Radia

Polskie Radio uruchomiło Akademię Radiową. To pierwsza seria specjalistycznych kursów kształcących przyszłych reporterów, wydawców i realizatorów radiowych. – Szkolenia są prowadzone przez doświadczonych trenerów. Wielu z nich to współpracownicy i pracownicy Polskiego Radia, ale nie tylko – zapowiedziała na antenie Trójki prezes Polskiego Radia dr Agnieszka Kamińska.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Agnieszka Kamińska Polskie Radio kurs reportaż radio Izabela Kuczyńska Andrzej Zybertowicz warsztaty

Radiowe oblicze Ireny Kwiatkowskiej - archiwalne nagrania

Była "kobietą pracującą", ciotką Ryszarda Ochódzkiego i mamą Pawła Jankowskiego, ale czy pamiętamy jej znakomite role radiowe? Irena Kwiatkowska to wielki i bogaty rozdział radiowej historii - laureatka Złotego, a później Diamentowego Mikrofonu, aktorka występująca w licznych słuchowiskach dla dzieci i dla dorosłych, a także kabaretach zarchiwizowanych przez Polskie Radio. 
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raducha Irena Kwiatkowska radio KULTURA

Cenzura w Radiu Nowy Świat. Jedliński: Jethon przeniosła do nas wszystkie najgorsze wzorce Trójki

Piotr Jedliński oficjalnie odniósł się do powodów swojego odejścia z Radia Nowy Świat. Byłego prezesa stacji do szczerości skłoniły słowa Magdaleny Jethon, które nazywa "bezczelnym kłamstwem". "Staliśmy się skrzywionym ideologicznie medium, którego udziałowcy, zamiast sikać pod wiatr, robią pod siebie" - napisał Jedliński. 
Zobacz więcej na temat:  LGBT radio internetowe społeczeństwo radio media wolność słowa dziennikarstwo POLSKA Rzecznik Praw Obywatelskich

Afera po odejściu dziennikarza z Radia Nowy Świat. RPO nie stanie w obronie Jedlińskiego

Radio Nowy Świat poinformowało, że Piotr Jedliński zrezygnował z funkcji prezesa spółki zarządzającej rozgłośnią. Ma to związek z używaniem przez niego męskiej formy w stosunku do Michała Sz. (podającego się za "Małgorzatę", ps. Margot). Do obrony byłego prezesa Radia Nowy Świat wezwał w środę Rzecznika Praw Obywatelskich wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. Adam Bodnar przekazał jednak, że nie ma kompetencji, by coś w tej sprawie zrobić.
Zobacz więcej na temat:  LGBT radio internetowe społeczeństwo radio media wolność słowa dziennikarstwo POLSKA Rzecznik Praw Obywatelskich

Odeszli z Trójki, mówiąc o "cenzurze". Jedliński poznał "wolność słowa" w Radiu Nowy Świat

Radio Nowy Świat poinformowało, że Piotr Jedliński zrezygnował z funkcji prezesa spółki zarządzającej rozgłośnią. Ma to związek z używaniem przez RNŚ męskiej formy w stosunku do Michała Sz. (podającego się za "Małgorzatę", ps. Margot). Mimo że sam Jedliński apelował w internecie o poszanowanie wolności mediów i jego osoby, kilkanaście godzin później stracił pracę. Wielu publicystów i komentatorów przypomina, że osoby, które ugięły się pod presją środowisk LGBT, same odeszły z radiowej Trójki jako "obrońcy wolności słowa", którzy przeciwstawiają się rzekomej cenzurze.
Zobacz więcej na temat:  LGBT radio internetowe społeczeństwo radio media wolność słowa dziennikarstwo POLSKA

Piotr Jedliński nie jest już prezesem Radia Nowy Świat. Wcześniej naraził się aktywistom LGBT

"Informujemy, że Piotr Jedliński zrezygnował z funkcji prezesa spółki zarządzającej Radio Nowy Świat" - podano na Twitterze rozgłośni Radio Nowy Świat. Wcześniej kierujący spółką został ostro zaatakowany w sieci za sposób wypowiadania się o aresztowanym tymczasowo Michale Sz. podającym się za "Margot".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka LGBT dziennikarstwo dziennikarze media areszt radio radio internetowe

"Nie powinniśmy protestować, gdy powstają szalone projekty"

- Radio to było dla mnie oszałamiające odkrycie. W Instytucie Naukowym była cisza, spokój, obliczenia, miesiące badań. W radiu wszystko było potrzebne natychmiast, za parę minut, już, w tej chwili. Ja w ten wir wpadłem. Bardzo mi się to podobało, podobała mi się ta atmosfera. To było fascynujące - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia naukowiec, dziennikarz radiowy i telewizyjny, wykładowca akademicki Wiktor Niedzicki.
Zobacz więcej na temat:  Jolanta Fajkowska NAUKA dziennikarstwo radio