X
Aby nas słuchać lub oglądać potrzebujesz najnowszego Adobe Flash Player | Pobierz Flash
Section02
Section01
Czwórka

Lankosz: "Ziarno prawdy" to film wielowymiarowy

Borys Lankosz, reżyser "Ziarna prawdy", kryminału według powieści Zygmunta Miłoszewskiego, przyznał, że natychmiast po przeczytaniu książki zaczął marzyć o tym, by zrobić na jej podstawie film. I wiedział, że będzie to dobre kino.
Dwójka

Gondowicz o ukąszeniach w łydkę i nieautentyczności

- Repertuar prowadzonych przez Tadeusza Słobodzianka scen charakteryzuje pewna wspólnota zainteresowań. Wszystkie te sztuki łączy temat obłudy – mówił w Dwójce Jan Gondowcz, nowo powołany konsultant programowy Teatru Dramatycznego w Warszawie.
Jedynka

Na każdym kroku okruchy wojny

Poczucie władzy w pracy, a władza nadzorców w obozie zagłady - takie porównania opisuje Wojciech Albiński. - Poczułem, że jeśli nie uszanujemy drugiego człowieka, to dalekimi konsekwencjami są wojenne historie - mówi pisarz.
Jedynka

Waszczykowski za ostrymi sankcji wobec Rosji

Szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini zwołała nadzwyczajne spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw UE w sprawie sytuacji na wschodzie Ukrainy. Jakie stanowisko powinna zająć Polska? O tym w "Sygnałach dnia" mówił poseł PiS Witold Waszczykowski.
Dwójka

W 1990 roku runął mit Solidarności?

Tego dnia Zdzisław Najder otworzył posiedzenie Komitetu Obywatelskiego słowami: "To zebranie trzynaste, co uroczyście ogłaszam, by potem wszyscy mogli powiedzieć: »a nie mówiłem?«".
Czwórka

Filmowa kochanka Szackiego

Film "Ziarno prawdy" Borysa Lankosza, na podstawie bestsellerowej powieści Zygmunta Miłoszewskiego, już od 30 stycznia w kinach. - To znacznie więcej niż typowy kryminał - zdradziła Aleksandra Hamkało.
Section11
Section12
Reportaż
Reportaż
Dzieci
Dzieci
Section07
Section13
Informacje z Unii Europejskiej