X
Aby nas słuchać lub oglądać potrzebujesz najnowszego Adobe Flash Player | Pobierz Flash
POLSKIE RADIO - HISTORIE DOBRZE OPOWIADANE OD 90 LAT
Section02
Section01
Czwórka

Młodzi ludzie opanowują politykę

Młodzi ludzie są coraz bardziej aktywni na polskiej scenie politycznej - zapisują się do partii, startują w wyborach. Skąd w 20-, 30-latkach zainteresowanie polityką?
Jedynka

Sześciolatek w szkole. Obowiązek czy wybór?

- Rodzic powinien mieć wybór i jeśli zdecyduje, że chce wysłać swoje sześcioletnie dziecko do szkoły, to powinien mieć taką możliwość, ale tylko na podstawie oświadczenia woli, a nie obowiązkowo - mówi w radiowej Jedynce Karolina Elbanowska Prezes Fundacji Rzecznik Praw Rodziców.
Jedynka

"Reżyser to nie jest zawód dla słabych ludzi"

- Istota sztuki filmowej jest taka, że niestety to nie jest jak książka czy wiersz, które można napisać w pojedynkę i jak się nie uda to wyrzucić do kosza - mówi w audycji "Z kraju i ze świata" dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Dwójka

Orły 2015: Religa jak Kmicic

- Tomasz Raczek zauważył, że Religa w "Bogach" to pierwszy polski bohater po Kmicicu, który wygrywa - mówił reżyser Łukasz Palkowski. Jego obraz zdobył aż 7 "polskich Oscarów".
Trójka

Polak, który zmienił bieg historii RPA

Ta historia wydarzyła się w Republice Południowej Afryki, gdy upadał apartheid, a Nelson Mandela po latach wychodził na wolność. Jej bohaterem jest Polak, który omal nie doprowadził do wojny domowej w RPA.
Section11
Section12
Reportaż
Reportaż
Dzieci
Dzieci
Section07
Section13
Informacje z Unii Europejskiej