Section02
Section01
Jedynka

Krzesimir Dębski i Keb' Mo' na Rawa Blues Festival

Kevin Moore, znany jako Keb' Mo', zagra z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia pod batutą Krzesimira Dębskiego. - To autentyczny bluesman, z prawdziwej, prowincjonalnej Ameryki, ulubieniec prezydenta Obamy ceniony za społeczne teksty - mówi kompozytor i dyrygent.
Trójka

"Bonita Avenue". Przeszłość wraca jak tsunami

- Klimat tej lektury jest tajemniczy. Czytający ma świadomość, że zaraz coś się wydarzy, że dojdzie do wybuchu - mówi Maja Porczyńska-Szarapa, tłumaczka książki "Bonita Avenue" autorstwa Petera Buwaldy. A Michał Nogaś dodaje: - To historia o tym, że przeszłość ma znaczenie, że nie można od niej uciec, że wraca w najmniej spodziewanym momencie.
Czwórka

Maciej Stuhr: w tym filmie spełniam swoje marzenia

- Zaczęło się od kompletu dokumentów, które dostałem na nazwisko Richard Krauz. Z moim zdjęciem i godłem Czechosłowacji. Potem dowiedziałem się, czego tak naprawdę chce ode mnie reżyser Michal Kollár - opowiada Maciej Stuhr, odtwórca głównej roli w "Czerwonym kapitanie".
Jedynka

Prehistoria polskiego internetu

- Na początku lat 90. XX wieku było embargo z ramienia USA na dostęp krajów Europy Wschodniej do zaawansowanych technologii, które mogły posłużyć do celów militarnych - opowiada dr Maciej Kozłowski.
1050. Rocznica Chrztu Polski
Section11
Section12
Reportaż
Reportaż
Dzieci
Dzieci
W Polskim Radiu
Section07
Section13
Informacje z Unii Europejskiej
Radio Poland