Polskie Radio
Section05
rodzina

Dzień Matki. Matka jako pierwszy nauczyciel polskości

W Dniu Matki zainicjowano w Warszawie projekt Matki Niepokornych. Przybliża on wydarzenia lat 80. XX wieku, kiedy setki młodych ludzi aktywnie zaangażowały się w walkę z totalitarnym systemem komunistycznym. Celem jest pokazanie roli matek w kształtowaniu postaw patriotycznych swoich dzieci oraz podziękowanie im – cichym bohaterkom walki prowadzącej do Niepodległej Polski. O projekcie była mowa w magazynie Tym Żyje Kraj.
Zobacz więcej na temat:  dzieci patriotyzm niepodległość rodzina

Jakie kierunki polityki prorodzinnej?

W zespole ds. budżetu Rady Dialogu Społecznego dyskutowano nad raportem podsumowującym politykę prorodzinną za ostatni rok i wskazującym dalszy jej kierunek. Podczas dyskusji pojawiło się sporo zastrzeżeń do ministerstwa rodziny. W przeważającej mierze padły one ze strony związków zawodowych. O planach rządu dotyczących polityki prorodzinnej rozmawiali w audycji Kapitał i Praca Agata Bartosik (NSZZ Solidarność), Renata Górna (OPZZ) i Paweł Lisicki (Konfederacja Lewiatan).  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 program 500+ alimenty społeczeństwo rodzina dzieci związki zawodowe

Teściowa Śpiewa, czyli niezwykły duet z zięciem

- Wiedziałem zawsze, że mama pisze teksty, że kiedyś próbowała śpiewać. Teściowa wiedziała, że ja gram. Kiedyś postanowiła wziąć udział w konkursie na szlagier dla Warszawy i poprosiła mnie o napisanie muzyki. Spodobało nam się to, mimo że nie zajęliśmy żadnego miejsca w konkursie. Piosenkę polubili też nasi znajomymi - wspomina Marcin Milanowicz. 
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Krajewski MUZYKA senior rodzina STYL ŻYCIA

Elżbieta Rafalska: program PO kompletnie niewiarygodny

W ubiegłym tygodniu lider PO Grzegorz Schetyna odpowiedział na cztery pytania, postawione jego partii przez rząd PiS. Zapowiedział m.in. modyfikację Programu 500 plus i to, że nie będzie podwyższał wieku emerytalnego. – To próba oszukiwania wyborców. Nie wierzę w ten program, który jest tylko odpowiedzią na to, co dzieje się w sondażach – mówiła w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej rodzina Rodzina 500+ Platforma Obywatelska Elżbieta Rafalska POLSKA