Polskie Radio
Section05
rząd Beaty Szydło

Transfer do rządu Beaty Szydło. "Historia PSL dobiega końca"

Andżelika Możdżanowska została sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz Pełnomocnikiem Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Do lipca była posłanką PSL, a do września zasiadała w komisji śledczej ds. Amber Gold. O przejściu do Ministerstwa Rozwoju Andżeliki Możdżanowskiej mówili w audycji Debata Dnia Piotr Gabryel („Do Rzeczy”) i Grzegorz Gruchalski (Instytut Rozwoju Warszawy).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andżelika Możdżanowska PSL Ministerstwo Rozwoju rząd Beaty Szydło Piotr Gabryel Prawo i Sprawiedliwość

"Chcemy, aby młodzi lekarze pracowali w Polsce"

– To kuriozalne. Spieramy się o wspólne postulaty – mówił w Rozmowie PR24 Rafał Bochenek. Rzecznik prasowy rządu premier Beaty Szydło na naszej antenie odniósł się do trwającego sporu między Radą Ministrów a lekarzami rezydentami. Młodzi medycy domagają się m.in. zwiększenia nakładów na system opieki zdrowotnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka protest służba zdrowia Rafał Bochenek rząd Beaty Szydło PiS

Więcej osób będzie mogło zrzeszać się w związkach zawodowych

Zatrudnieni na umowach cywilnoprawnych i samozatrudnieni będą mogli się zrzeszać i tworzyć związki zawodowe. Przyjęty przez rząd projekt nowelizacji ustawy o związkach zawodowych był jednym z tematów magazynu Północ-Południe na antenie Polskiego Radia 24. W programie rozmowa z Markiem Lewandowskim z NSZZ „Solidarność”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 związki zawodowe rząd Beaty Szydło Solidarność umowa zlecenie

Kto skorzysta na wyższej kwocie wolnej od podatku?

Podwyższenie kwoty wolnej od podatku oraz wyższe ulgi dla twórców i artystów. To jedne z głównych puntów dzisiejszego posiedzenia rządu. Zgodnie z propozycjami, od przyszłego roku, do 8 tysięcy wzrośnie kwota wolna dla osób najmniej zarabiących. Obecnie wynosi ona 6 tysięcy 600 złotych. Twórcy zaś zyskają podwojenie limitu, od któego można odpisać 50 procent kosztów uzyskania przychodów.
Zobacz więcej na temat:  kwota wolna od podatku rząd Beaty Szydło podatki

"Minister Waszczykowski powinien zostać zmieniony"

- Nie ma u nas żadnego posła, który chciałby odejść do Prawa i Sprawiedliwości. Sam byłem podejrzewany o takie zapędy. To było kuriozalne, ponieważ propozycję przejścia do PiS dostałem od dziennikarki „Gazety Wyborczej”, co pokazuje jak poważne są to propozycje. Mam wrażenie, że takie sugestie medialne mają na celu pokazanie, że jesteśmy rezerwuarem organów zastępczych dla PiS – powiedział w audycji 24 Pytania Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tomasz Rzymkowski Kukiz'15 Prawo i Sprawiedliwość rząd Beaty Szydło Witold Waszczykowski Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki

„Nie ma dziś tematu rekonstrukcji rządu”

- Od pierwszego dnia pracy gabinetu Beaty Szydło mowa o wymianie ministrów – ale rząd pracuje, a Polacy korzystnie odczuwają decyzje rady ministrów w swoich kieszeniach. Wszyscy, którzy spekulują o rekonstrukcji rządu, źle życzą temu rządowi – powiedział w audycji Rozmowa PR24 Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Paweł Szefernaker rząd Beaty Szydło rekonstrukcja rządu

"Polakom nie podoba się donoszenie na rząd do Brukseli"

Dwóch senatorów PO Andrzej Misiołek i Leszek Piechota odcięło się w poniedziałek od słów wiceszefa Platformy Borysa Budki z wywiadu dla „Die Zeit”, w którym wezwał on UE do zastosowania ultimatum wobec Polski. W ocenie senatorów, tego typu wypowiedzi są niedopuszczalne. Sprawę komentował w Polskim Radiu 24 Krzysztof Losz z „Naszego Dziennika”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Borys Budka Platforma Obywatelska Unia Europejska Komisja Europejska Grzegorz Schetyna PiS rząd Beaty Szydło