Polskie Radio
Section05
samorząd

Trwa Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej w Lublinie

VI Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej w Lublinie jest miejscem spotkań tysiąca praktyków współpracy rozwojowej i transgranicznej oraz stanowi platformę dialogu środowisk nauki, kultury, edukacji, władz samorządowych i państwowych, twórców i decydentów z tej części Europy. O wydarzeniu mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Łątka - dyrektor wydziału projektów nieinwestycyjnych UM Lublin.
Zobacz więcej na temat:  Lublin Europa Wschodnia samorząd

Poseł PO: Doniesienia ws. „Otwartego Dialogu” są kłamliwe

– To kompletnie kłamliwe doniesienia – tak medialne informacje na temat fundacji „Otwarty Dialog” skomentował w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Marcin Święcicki, poseł Platformy Obywatelskiej. Organizacja w 2014 roku otrzymała koncesję na handel bronią, a pozytywną opinię w tej sprawie miał wydać ówczesny szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Piotr Pytel, który usłyszał zarzuty współpracy z rosyjską FSB.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Kijów Platforma Obywatelska Marcin Święcicki Rosja Hanna Gronkiewicz-Waltz samorząd Majdan Ukraina Fundacja Otwarty Dialog

Czy Fundusz Dróg Samorządowych zmieni koszt paliwa?

Sejm rozpoczyna pracę nad projektem nowej ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych. Dokument zakłada dofinansowanie budowy lub przebudowy dróg lokalnych. Zgodnie z projektem posłów PiS fundusz ma być zasilany wpływami z tak zwanej opłaty drogowej, która będzie wliczana w cenę paliwa. Co może w praktyce oznaczać przegłosowanie projektu? Czy to możliwe, by za paliwo zapłacić mniej niż więcej?
Zobacz więcej na temat:  paliwa samorząd ceny paliw Fundusz Dróg Samorządowych pieniądze GOSPODARKA POLSKA